Orlando nemoćan bez Vučevića

Orlando ove sezone u odsustvu našeg reprezentativnog centra ima samo pobjedu od 15 odigranih utakmica
1 komentar(a)
Pero Antić, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.01.2014. 09:52h

Da se igra Orlanda ne može ni zamisliti bez Nikole Vučevića, potvrdio je novi poraz „magičnih” i to na svom parketu od Atlante.

Orlando ove sezone u odsustvu reprezentativca Crne Gore ima samo pobjedu na 15 utakmica. Uspješno veče imao je makedonski centar u redovima „jastrebova”, Pero Antić sa 10 koševa i 12 skokova.

Derbi večeri odigrali su San Antonio i Oklahoma. Slavili su gosti predvođeni nevjerovatnim Kevinom Djurentom, koji je i u devetoj utakmici zaredom postigao 30 ili više poena.

Djurent je postigao 36, ali je najefikasniji bio plejmejker domaćina, Toni Parker sa 37 pogodaka. Domaćin je imao peh da mu sjajni šuter Kavaj Lenard napusti igru zbog loma palca desne šake tokom druge četvrtine.

Tokom druge četvrtine teško se povrijedio i centar Sakramenta, Demarkus Kazins.

On je doživio povredu članka lijeve noge nakon žestokog faula plejmejkera Hjustona Patrika Beverilija. „Kingsi” su tokom prve četvrtine izgubili i sjajnog Rudija Geja, koji je povrijedio Ahilovu tetivu.

I Finiks je izvojevao veliku pobjedu, i to sa 24 koša razlike nad najuspješnijim timom NBA lige, Indijanom.

Šarlot - LA Klipers 95:91 (Džeferson 24 p, 10 sk - Grifin 27 p)

Klivlend - Čikago 87:98 (Irving 26 p - Ogastin 27 p, Noa 9 p, 18 sk)

Orlando - Atlanta 109:112 (Oladipo 24 p, 12 sk - Milsap 24 p, Antić 10 p, 12 sk)

Toronto - Dalas 93:85 (Derozan 40 p - Elis 21 p)

Vašington - Boston 111:113, poslije produžetka (Vol 28 p 11 sk 10 as - Grin 39 p)

Njujork - Filadelfija 106:110 (Entoni 28 p - Tarner 34 p, 11 sk, Karter-Vilijams 19 p, 12 sk)

Hjuston - Sakramento 119:98 (Hauard 26 p, 13 sk, Kaspi 20 p, 12 sk - Vilijams 22 p, 11 sk)

Milvoki - Detroit 104:101 (Batler 30 p - Dženings 30 p)

San Antonio - Oklahoma 105:111 (Parker 37 p, Dankan 14 p, 13 sk - Djurent 36 p, Džekson 27 p)

Finiks - Indijana 124:100 (Grin 23 p, Dragić 21 p - Džordž 26 p)