Peković se radovao pobjedi protiv Bruklina

Za tačno 26 minuta igre, Pejović je upisao 15 poena (šut iz igre 12-5, sa linije bacanja 7-5), sedam skokova, te po asistenciju i blokadu.
Nikola Peković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 23.11.2013. 10:20h

Minesota je u svom “Target centru” deklasirala Brunklin 111:81, u meču u kojem su gosti zaostajali 16 poena već nakon prve četvrtine, a u posljednjoj dionici su imali i “minus 37”. Nikola Peković je u pobjedi svog tima, za tačno 26 minuta igre, upisao 15 poena (šut iz igre 12-5, sa linije bacanja 7-5), sedam skokova, te po asistenciju i blokadu.

Bolji poenterski učinak za “vukove” imali su Kevin Lav i Kevin Martin sa po 17 poena, pri čemu je Lav dodao i 16 skokova za svoj 13. dabl-dabl učinak u sezoni.

Pobjedu su upisale i ekipe sa trenutno najboljim skorom u ligi (11-1), Indijana i San Antonio. Indijana je u gostima savladala Boston sa 97:82, najviše zahvaljujući trećem tripl-dabl učinku u mjesecu Lensa Stivensona, koji je meč završio sa 10 poena, 11 skokova i 10 asistencija. Najefikasniji u ekipi Pejsersa bio je Pol Džorž sa 27 poena. U ekipi Bostona, koja je doživjela šesti uzastopni poraz, peti sa dvocifrenom razlikom, najbolji učinak imao je Džordan Kroford sa 24 poena.

San Antonio je šesti put uzastopno, 12. ukupno posljednjih 14 međusobnih duela, lako izašao na kraj sa Memfisom (102:86). Toni Parker je predvodio Sparse do devete uzastopne pobjede u sezoni sa 20 poena, od čega 11 u posljednjoj četvrtini. Tijago Spliter je dodao 17 poena i sedam skokova, dok je Manu Đinobili sa klupe ubacio 15 koševa i dodao sedam asistencija. Memfis je predvodio Majk Konli sa 28 poena, a peh na ovom meču je doživio Mark Gasol, koji je zbog povrede lijevog koljena morao da napusti teren u drugoj četvrtini. Težina povrede biće poznata nakon magnetne rezonance.

Deveti uzastopni trijumf upisao je i Portland, koji je na domaćem parketu porazio Čikago 98:95, iako je u drugoj četvrtini imao zaostatak od čak 21 poen. Portland je treću četvrtinu dobio sa 34:12, i tako uhvatio zalet za nastavak najveće serije pobjeda od decembra 2007. godine, kada su Blejzersi vezali 13 pobjeda. Portland je do pobjede predvodio Vesli Metjuz sa 28 poena, Demijan Lilar je dodao 20 poena, a Robin Lopes 13 poena i 16 skokova.

Loš dan za Čikago je upotpunila i povreda Derika Rouza, koji je zbog bolova u desnom koljenu napustio teren u drugom poluvremenu. To je povreda zbog koje je Rouz propustio čitavu prošlu sezonu, a magnetna rezonanca će pokazati ozbiljnost povrede. Do izlaska sa terena, Rouz je bio najbolji igrač “bikova” sa 20 poena.

Najneuspješniji tim u NBA liga, Juta, izgubila je od Dalasa sa 103:93 i pretrpjela 13. poraz u prethodnih 14 mečeva. Los Anđeles Lejkersi su nastavili pobjednički niz kod kuće protiv Golden stejta na 11 utakmica.

Šarlot - Finiks 91:98 (Henderson 17 p - Fraj 20 p)

Filadelfija - Milvoki 115:107, produžetak (Tarner 27 p, Hejvs 25 p, 12 sk - Batler 38 p, 8 sk)

Toronto - Vašington 96:88 (Gaj 17 p, Derozan 17 p - Vol 37 p)

Boston - Indijana 82:97 (Kroford 24 p - Džordž 27 p, Stivenson 10 p, 11 sk, 10 as)

Detroit - Atlanta 89:96 (Singler 22 p - Tague 18 p, 9 as, Horford 17 p, 11 sk)

Memfis - San Antonio 86:102 (Konli 28 p - Parker 20 p, Spliter 17 p, 7 sk)

Minesota - Bruklin 111:81 (Lav 17 p, 16 sk, Martin 17 p - Bleč 16 p)

Nju Orleans - Klivlend 104:100 (Evans 19 p, 10 sk - Irving 22 p)

Dalas - Juta 103:93 (Elis 26 p, Dalembert 18 p, 12 sk - Vilijams 19 p)

Portland - Čikago 98:95 (Metjuz 28 p, Lilar 20 p - Rouz 20 p)

LA Lejkers - Golden stejt 102:95 (Gasol 24 p, 10 sk, Jang 21 p - Li 21 p, 13 sk)