Domaćini bez greške, svi gosti dali po 95 poena

Majami lako izašao na kraj sa Milvokijem, a Lebron Džejms je za 30 minuta na parketu dao 33 pogotka
50 pregleda 0 komentar(a)
Majami, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 13.11.2013. 09:35h

Domaćini su u noći između utorka i srijede upisali sve četiri pobjede, i to prilično sigurne, a kuriozitet je da su sve gostujuće ekipe dale isti broj poena – magična brojka je bila 95 koševa.

Najsigurniji je bio Majami koji je na Floridi lako izašao na kraj sa Milvokijem (118:95).

Šampiona je po navici predvodio Lebron Džejms – Kralj je u prve tri četvtine, za manje od tri 30 minuta na parketu, postigao 33 poena (šut 21-13), a onda je posljednju dio igre odgledao s klupe.

Istakao se i Majkl Bizli sa 19 koševa, a dvocifren učinak su imali i Mario Čalmers (17) i Kris Boš (10).

U pobjedničkom timu zbog povreda nije bilo Judonisa Haslema i Reja Alena.

Najefikasniji u Baksima su bili Geri Nil i Džon Henson sa po 18 pogodaka.

Golden Stejt je lako izašao na kraj sa Detroitom (113:95) i upisao peti trijumf koji će se pamtiti po sjajnim procentima „ratnika“ u šutu iz igre (60 odsto).

Stiven Kari je dao 25 poena, ispratili su ga Džermejn O'Nil i Dejvid Li sa po 17, pa Pistonsi nisu imali šansi u Ouklendu.

"Šta da radimo? Koliko god "stisli" u odbrani, na kraju bi protivnik poentirao. Ovakve utakmice se dešavaju. Ali, u suštini smo bili slabi", rekao je trener Detroita Moris Čiks.

Slavili su i Dalas i LA Lejkersi – u Teksasu je pao Vašington, a u Gradu anđela Nju Orleans.

Majami - Milvoki 118:95 (Džejms 33 p, Bizli 19 p – Nil 18 p, Henson 18 p)

Dalas - Vašington 105:95 (Novicki 19 p, Elis 19 p –Ariza 17 p, Gortat 12 p, 12 sk)

Golden Stejt - Detroit 113:95 (Kari 25 p, Li 17 p, O'Nil 17 p – Dramond 16 p, 14 sk, Monro 15 p)

LA Lejkers - Nju Orleans 116:95 (Hil 21 p, 11 sk, Jang 17 p – Gordon 17 p, Dejvis 15 p)