Majami na korak od polufinala

Šampion je u gostima savladao Milvoki sa 104:91 i poveo sa 3:0 u seriji u kojoj se igra do četiri pobjede
Lebron Džejms, Foto: Beta AP
Ažurirano: 26.04.2013. 08:58h

Majami je korak od polufinala Istočne konferencije - šampion je u gostima savladao Milvoki sa 104:91 i poveo sa 3:0 u seriji u kojoj se igra do četiri pobjede. Četvrta utakmica je u nedjelju, kada Majami ima priliku da završio posao.

Kao u prva dvije utakmice, scenario je bio sličan i u trećoj. Milvoki se držao do poluvremena, a onda je Majami dobio treću četvrtinu 30:18 i nadoknadio minus od dva poena na poluvremenu, pa do kraja više nije bilo dileme…

Ponovo je pet igrača Majamija imalo dvocifren poenterski učinak, a prednjačili su Rej Alen sa 23 i Lebron Džejms sa 22 poena. Džejms je imao i šest asistencija i pet skokova.

Veliki doprinos pobjedi Majamija dao je i Kris Boš sa 16 koševa i čak 14 skokova. Šuterski je podbacio Dvejn Vejd sa samo četiri poena, uz šut iz igre 1-12, ali se iskupio sa 11 asistencija, devet skokova i pet ukradenih lopti.

U poraženom Milvokiju bolji od ostalih bio je Leri Sanders sa 16 koševa i 11 uhvaćenih lopti.

Predvođen Karlosom Buzerom i Luolom Dengom, Čikago je na svom terenu savladao Bruklin sa 79:76 i poveo sa 2:1 u najizjednačenijoj seriji Istočne konferencije. Bulsi su tijesno slavili iako su veći dio utakmice imali i po 10-ak poena razlike. Bruklin je u finišu uspio da se vrati, a čak je 4,4 sekunde prije kraja Si Džej Votson imao otvoren šut za tri poena, ali lopta nije pogodila ni obruč.

Buzer je, uz 22 poena imao i 16 skokova, dok je Dengov učinak iznosio 21 poen i deset uhvaćenih lopti.

Na suprotnoj strani prednjačio je Bruk Lopes sa 22 koša, devet skokova i čak sedam "rampi".

U jedinoj utakmici četvrtfinala Zapadne konferencije Memfis je kao domaćin savladao Kliperse sa 94:82 i smanjio vođstvo protivnika na 2:1 u pobjedama.

Najzaslužniji za pobjedu Memfisa bio je Zek Randolf sa 27 koševa i 11 skokova, od čega šest u napadu. Najbolji odbrambeni igrač godine u NBA ligi (prvi Evropljanin), Mark Gasol dodao je 16 koševa uz osam skokova (sve u odbrani).

Kliperse predvodio Blejk Grifin sa 16 poena i samo dva skoka, a odbrana domaćih je potpuno zaustavila Krisa Pola, koji je obilježio prve dvije utakmice, pošto je u trećoj ubacio tek osam poena, i čak pet puta izgubio loptu…

Istočna konferencija

Milvoki - Majami 91:104 (Dženings 16 p, 5 sk, 8 as, Senders 16 p, 11 sk - Džejms 22 p, 5 sk, 6 as, Alen 23 p, Boš 16 p, 14 sk)

(Majami vodi u seriji 3-0)

Čikago - Bruklin 79:76 (Buzer 22 p, 16 sk, Deng 21 p, 10 sk - Lopes 22 p, 9 sk, Vilijams 18 p, 4 as)

(Čikago vodi u seriji 2-1)

Zapadna konferencija

Memfis - LA Klipers 94:82 (Rendolf 27 p, 11 sk, Gasol 16 p, 8 sk - Grifin 16 p, Pol 8 p, 6 sk, 4 as)

(LA Klipersi vode u seriji 2-1)