U ekipi Minesote na meču protiv Jute nije bilo Pekovića zbog kontuzije lijeve noge
1 komentar(a)
Kobi Brajant, Foto: Beta AP
Ažurirano: 13.04.2013. 09:33h

Pobjedom protiv Golden Stejt Voriorsa sa 118:116, dva kola prije kraja, Los Anđeles Lejkersi su zadržali 8. mjesto u Zapadnoj konferenciji, posljednje koje vodi u plej of NBA lige, ali su ostali bez Kobija Brajanta.

Najbolji igrač Lejkersa je veći dio drugog poluvremena odigrao sa bolovima u lijevoj nozi, a meč je završio tri minuta i šest sekundi prije kraja zbog povrede Ahilove tetive, kako su nakon meča saopštili iz kluba. Težina povrede će definitivno biti poznata nakon magnetske rezonance, ali prve ljekarske prognoze nijesu ni malo optimistične. Sumnja se da je povreda toliko ozbiljna da bi sezone za Brajanta mogla da bude završena.

"Ne mogu hodati. Pokušao sam da opteretim petu, ali nije bilo ničega tamo”, komentarisao je Brajant nakon susreta.

Peti najbolji strijelac NBA-lige svih vremena do izlaska iz igre sa 34 koša bio je najistaknutiji pojedinac svog tima, a njegov tim je u finišu jedva uspio da isčupa važnu pobjedu.

Pored Brajanta u pobjedničkom timu istakla se i centarska linija Pau Gasol - Dvajt Hauart. Španski reprezentativac je utakmicu završio 6. tripl-dabl učinkom u karijeri: 26 koševa, 11 skokova i deset asistencija, dok je Hauardov doprinos pobjedi Lejkersa iznosio 28 poena i sedam uhvaćenih lopti.

Sjajan trio Lejkersa, ipak, je ostao u sjenci fenomenalnog Stivena Karija. Bek Golden Stejta ubacio je čak 47 koševa (trice 15-9), od čega je njih 22 ubacio u prvoj četvrtini, a 32 u prvom poluvremenu, a imao je i devet asistencija i šest skokova.

Jedini rival Lejkersa u borbi za mjesto koje vodi u doigravanje za titulu, Juta, takođe je ostvarila pobjedu. "Džezeri" su pobijedili Minesotu (Nikola Peković nije igrao zbog kontuzije lijeve noge) sa 107:100, ali je njihova sudbina i dalje u rukama Lejkersa. Trenutni skor "jezeraša" je 43 pobjede i 37 poraza, dok Juta ima pobjedu manje, i poraz više od najvećeg konkurenta.

U preostale dvije utakmice Lejkersi su domaćini San Antoniju i Hjustonu, dok "džezeri" gostuju, prvo Minesoti, a potom i Memfisu. U slučaju identičnog skora, u plej-of će Juta zbog boljeg međusobnog skora.

Al Džeferson upisao je 40 koševa i 13 skokova i vodio “džezere“ do trijumfa, a 29 je koševa ubacio u drugom poluvremenu. Mo Vilijams i Rendi Foje dodali su po 16 poena, dok je u Minesoti prednjačio Džej Džej Barea sa 23 koša.

Dvije vodeće ekipe Zapadne konferencije nastavile su “mrtvu trku“ za startu poziciju broj jedan Oklahoma Siti je u gostima bila bolja od Portlanda 106:90, dok je San Antonio kod kuće savladao Sakramento 108:101.

Iako je igrao tek drugi put u posljednjih pet utakmica, Sparse je predvodio Toni Parker sa 22 koša i 11 asistencija, dok je Oklahoma slavila na krilima Rasela Vestbruka koji je 17 od svoja 33 koša ubacio u trećoj četvrtini.

Toronto - Čikago 97:88 (Džonson 24 p, 9 sk, Gej 23 p - Buzer 19 p, 12 sk)

Indijana - Bruklin 109:117 (Vest 26 p, 9 sk - Vilijams 33 p, 14 as, Lopes 24 p)

Vašington - Filadelfija 86:97 (Vol 24 p, 7 as - Holidej 22 p, 7 as, Jang 18 p, 13 sk)

Atlanta - Milvoki 109:104 (Tague 24 p, 10 as, Smit 24 p - Elis 27 p, 17 as)

Detroit - Šarlot 113:93 (Jerebko 21 p, 8 sk - Volker 28 p)

Majami - Boston 109:101 (Džejms 20 p, 9 as, 6 sk, Luis 19 p - Grin 25 p, 8 sk)

Klivlend - Njujork 91:101 (Irving 31 p - Entoni 31 p, 14 sk, Smit 31 p)

Hjuston - Memfis 78:82 (Harden 30 p, 7 as, 6 as - M. Gasol 15 p, 12 sk, Rendolf 15 p)

Nju Orleans - LA Klipers 93:96 (Gordon 25 p - Grifin 20 p, Pol 17 p, 14 as)

Dalas - Denver 108:105, produžetak (Novicki 22 p, 10 sk, Karter 22 p, 12 sk, 7 as - Čendler 18 p, 9 sk)

San Antonio - Sakramento 108:101 (Parker 22 p, 10 as, Dankan 18 p - Kazns 19 p, 12 sk)

Juta - Minesota 107:100 (Džeferson 40 p, 13 sk, 6 as, Foje 16 p - Barea 23 p)

Portland - Oklahoma siti 90:106 (Barton 18 p, 7 sk - Vestbruk 33 p, Džekson 17 p)

LA Lejkers - Golden stejt 118:116 (Brajant 34 p, Gasol 26 p, 11 sk, 10 as - Kari 47 p, 9 as)