Majami brojao do 26 pred Đokovićem i Kličkom

Ažurirano: 25.03.2013. 09:44h

Ni mnogo jače ekipe nisu mogle da zaustave Majami, košarkaši Šarlota su mogli samo da posmatraju kako Lebron Džejms i drugovi nastavljaju istorijski niz.

"Vrelina" je pred svojim navijačima savladala "bobketse" sa 109:77 i ostvarila 26. uzastopni trijumf u NBA. Rekord koji drže LA Lejkersi iz sezone 1971/1972. sa 33 vezane pobjede sada ne izgleda daleko.

"Ovo je bila prava timska pobjeda. Mnogo igrača koji nisu imali veliku minutažu su iskoristili šansu", rekao je Erik Spolstra.

Meč kojem su prisustvovali Novak Đoković, Vladimir Kličko i prvi golfer svijeta Rori Mekilroj morao je da preskoči Dvejn Vejd zbog bolova u koljenu.

Nije ni bio potreban - Lebron Džejms je nakon spektakularnog zakucavanja osam minuta prije kraja napustio teren sa učinkom od 32 poena, 10 asistencija i osam skokova, Kris Boš i Noris Kol su dodali po 15, a Rej Alen 14 koševa.

Gledao poigravanje Majamija: Novak Đoković sa džinovskim reketom

U poraženom timu najefikasniji je bio Kemba Voker sa 20 pogodaka, ali i lošim šutem iz igre (21-7).

Minesota je na svom terenu poražena od Čikaga sa 104:97, a Nikola Peković je za 31 minut upisao 15 poena (9-6 iz igre, bacanja 3-3) i osam uhvaćenih lopti.

Goran Dragić je bio na pragu drugog tripl-dabla u NBA karijeri, ali ni 31 koš, 12 asistencija i devet skokova slovenačkog reprezentativca nisu mogli da spriječe poraz Finiksa od Bruklina (102:100).

Tragičar je bio Iranac Hamed Hadadi, koji je skočio u napadu, ali nije probacio loptu kroz obruč za produžetak.

Još uzbudljivije je bilo i u derbiju Teksasa - Hjuston je košem Džejmsa Hardena 4,5 sekundi prije kraja stigao do trijumfa nad San Antoniom (96:95).

Harden je 18 od svojih 29 poena postigao u drugom poluvremenu.

Majami - Šarlot 109:77

Minesota - Čikago 97:104

Milvoki - Atlanta 99:104

Hjuston - San Antonio 96:95

Oklahoma - Portland 103:83

Dalas - Juta 113:108

Finiks - Bruklin 100:102

Sakramento - Filadelfija 103:117