Pobjeda Minesote, poraz Orlanda, Majami nastavio seriju

Minesota Nikole Pekovića je u gostima savladala Finiks 117:86, dok je Orlando, u čijim redovima igra Nikole Vučevića, poražen od Oklahome siti 97:89.
Vesli Džonson, Foto: Beta AP
Ažurirano: 23.03.2013. 09:38h

Poslije mjesec dana Minesota je upisala pobjedu u gostima, savladavši Finiks 117:86. Centar crnogorske reprezentacije Nikola Peković je kao starter igrao svega 14 minuta, i i zabilježio je 11 poena (šut iz igre 7-5, sa linije bacanja 4-1), dva skoka i ukradenu loptu.

Andre Kiriljenko je predvodio sedmoricu igrača sa dvocifrenim poenterskim učinkom u Minesoti, sa 20 koševa i sedam skokova. Dante Kaningam je sa klupe dodao 18 poena i osam skokova, dok je Riki Rubio ostavio veoma dobar “al-raund” učinak sa 12 koševa, osam asistencija, šest skokova i pet ukradenih lopti. U poraženoj ekipi najbolji je bio Goran Dragič sa 13 koševa i 10 asistencija.

Nikola Vučević zbog lakše povrede nije igrao, a njegov Orlando je kod kuće poražen od Oklahome siti 97:89. Kevin Djurent i Rasel Vestbruk ubacili su zajedno 21 od Tanderovih 27 poena u posljednjoj četvrtini za prekid mini serije od dva uzastopna poraza. Djurent je susret završio sa 25 koševa, Vestbruk je 18 od ukupno njih 19 ubacio u drugom poluvremenu, dok je Serž Ibaka imao 14 koševa, 13 skokova i pet blokada.

Majami je savladao Detroit sa 103:89 i upisao 25. uzastopnu pobjedu, i sve je bliži rekordu Lejkersa iz sezone 1971/72 u kojoj su "jezeraši" nanizali 33 uzastopne pobjede. Ko zna koji put ove sezone Majami je uspio da se vrati iz gubitničke pozicije, pošto su Pistonsi u prvom poluvremenu vodili 11 razlike. Majami je imao petoricu igrača sa dvocifrenim poenterskim učinkom, a predvodio ih je Lebron Džejms sa 29 poena, te sa osam skokova i asistencija. Dvejn Vejd je ubacio 19, Rej Alen i Mario Čelmers po 11, a Noris Kol deset poena. U Detroitu, koji je "vezao" deseti uzastopni poraz, istakao se Greg Monro sa 23 koša i 15 skokova.

Iako su se u tim vratili oporavljeni Kobi Brajant (nakon dva propuštena meča zbog povrede lijevog skočnog zgloba) i Pau Gasol (nakon 20 mečeva zbog povrede desnog stopala), Los Anđeles Lejkersi su su neočekivano poraženi kod kuće od Vašingtona (103:100), koji je uspio da se vrati u meč nakon 18 koševa zaostatka u drugom poluvremenu. Brajant je u završnici promašio dva šuta koja su mogla odvesti utakmicu u produžetak. Do sedme pobjede u gostima ove sezone, Vašington je predvodio Trevor Ariza sa 25 koševa (sedam trojki) i Džon Vol sa 24 poena i 16 asistencija. Kod Lejkersa Brajant je ubacio 21 koš, uz 11 asistencija, Dvajt Hauard je dodao 20 koševa i 15 skokova, dok je Gasol za 20 minuta igre upisao četiri poena i osam skokova.

Nakon osam mečeva odsustva zbog povrede skočnog zgloba, u tim San Antonija se vratio Toni Parker i sa 22 poena predvodio ekipu do pobjede protiv Jute, četvrte uzastopne, sa 104:97, i to nakon produžetka. Bila je to i 900. jubilarna pobjedi u karijeri za trenera San Antonija Grega Popoviča, koji je tako postao tek 12. trener u istoriji NBA lige sa toliko trijumfa.

Indijana - Milvoki 102:78 (Hensbro 22 p, 12 sk, Džordž 20 p, 8 sk, 6 as - Elis 22 p)

Orlando - Oklahoma Siti 89:97 (Herkles 25 p, 9 sk - Djurent 25 p, 8 sk, Vestbruk 19 p, 9 as)

Toronto - Njujork 94:99 (Anderson 35 p - Entoni 37 p, Martin 19 p, 11 sk)

Majami - Detroit 103:89 (Džejms 29 p, 8 sk, 8 as, Vejd 19 p - Monro 23 p, 15 sk)

Atlanta - Portland 93:104 (Smit 24 p, 10 sk - Metjuz 28 p, Oldridž 20 p, 13 sk)

Hjuston - Klivlend 116:78 (Harden 20 p, Robinson 15 p - Livingston 14 p)

Nju Orleans - Memfis 90:83 (Lopes 23 p, 10 sk, Dejvis 18 p, 15 sk - Konli 20 p)

San Antonio - Juta 104:97, produžetak (Parker 22 p, 5 as, Leonard 21 p, 8 sk - Mo Vilijams 23 p, 8 as)

Dalas - Boston 104:94 (Rajt 23 p, 8 sk, Novicki 22 p, 7 sk - Garnet 16 p, 12 sk)

Finiks - Minesota 86:117 (Skola 17 p, 12 sk - Kiriljenko 20 p, 7 sk, Kaningam 18 p, 8 sk)

LA Lejkers - Vašington 100:103 (Brajant 21 p, 11 as - Ariza 25 p, Vol 24 p, 16 as)