Dabl-dabl Pekovića u porazu Minesote

Centar crnogorske reprezentacije je za 34 minuta igre zabilježio 18 poena i 12 skokova, a imao je i jednu ukradenu loptu
Ažurirano: 22.03.2013. 08:43h

Nikola Peković upisao je dabl-dabl u porazu Minesote u gostima od Sakramenta 101:98. Centar crnogorske reprezentacije je za 34 minuta igre zabilježio 18 poena (šut iz igre 12-6, sa linije bacanja 8-6) i 12 skokova, a imao je i jednu ukradenu loptu. Kingsi su, inače, imali 10 poena prednosti u posljednjoj četvrtini, ali su gosti uspjeli da se vrate u meč. Dante Kakingam je, međutim, promašio trojku za produžetak.

Sakramento je do pobjede predvodio Ajzea Tomas sa 24 poena i šest asistencija, Tajrek Evans je dodao 21 koš, te po pet asistencija i skokova, a Demarkus Kazins 18 poena i 12 skokova.

Denver je protiv Filadelfije (101:100) upisao 14. uzastopnu pobjedu, 16. uzastopnu na svom parketu, a koševe odluke postigao je Kori Bruer iz slobodnih bacanja 2,1 sekundu prije kraja utakmice.

Samo devet sekundi prije kraja Denver je vodio 100:95. Uslijedila je, međutim, "trojka" Bruera za 100:98. Igrač odluke utakmicu je završio sa 29 koševa, što mu je rekord karijere, a Andre Miler je dodao 21 poen, najviše ove sezone.

U 15. uzastopnom porazu Filadelfije u gostima, istakli su se Demijen Vilkins sa 24 poena i Džru Holidej koji je utakmicu završio sa 18 koševa i čak 15 asistencija.

Tek desetu pobjedu u sezoni u gostima upisao je Portland koji je savladao Čikago 99:89. Bila je to, zanimljivo, četvrta uzastopna pobjeda Portlanda nad Bulsima.

Čikago - Portland 89:99 (Noa 18 p - Oldridž 28 p, 8 sk, Lilard 24 p, 7 as)

Denver - Filadelfija 101:100 (Breuer 29 p, Miler 21 p, 8 as - Vilkins 24 p)

Sakramento - Minesota 101:98 (Tomas 24 p, Evans 21 p - Peković 18 p, 12 sk)