Majami došao do 21. uzastopne pobjede, novi dabl-dabl Vučevića

Crnogorski reprezentativaac Nikola Vučević ostvario je dabl-dabl u porazu Orlanda. Meč završio sa 21 poenom i 14 skokova i ostvario 35. dabl-dabl ove sezone
5 komentar(a)
Rasel Vestbruk, Foto: Beta AP
Ažurirano: 16.03.2013. 10:07h

Majami i Denver su nastavili pobjedničke serije – šampion je upisao 21. trijumf u nizu, Denver 11. uzastopni trijumf...

Sada samo još dvije ekipe u istoriji NBA lige imaju dužu seriju od Majamija, Los Anđeles Lejkersi (33 pobjede iz sezone 1971/72) i Hjuston Roketsi (22 pobjede iz sezone 1970/71).

Majamija je u gostima savladao Milvoki 107:94, a Hitse su do trijumfa predvodili Lebron Džejms i Kris Boš sa po 28 poena, dok je Dvejn Vejd dodao 20. Džejms je, uz to, imao i 10 skokova i sedam asistencija. U ekipi Milvokija, koja je treći put uzastopno poražena, najbolji je bio Ersan Iljasova sa 26 poena i 17 skokova.

Iako su obično navikli na pobjede sa visokim konačnim rezultatima, košarkaši Denvera su protiv Memfisa došli do pobjede prije svega zahvaljujući odbrani (87:80). Nagetsi su zabilježili 15. uzastopnu pobjedu kod kuće, a istakli su se Kosta Kufos sa 18 koševa i 16 skokova, dok je Danilo Galinari ubacio 15 koševa. Kod Memfisa, koji je prekinuta serija od šest uzastopnih pobjeda, najbolji je bio Zah Rendolf sa po 18 poena i skokova.

Kobi Brajant je, neočekivano, počeo meč protiv Indijane, ali nije mogao da završi meč zbog povrede skočnog zgloba koju je zaradio prije tri dana protiv Atlante. Odigrao je samo 12 minuta, i to bez postignutog koša (šut iz igre 5-0), prvi put 5. marta daleke 2004. godine kada je odigrao samo minut u Sijetlu!

Ipak, ni to nije smetalo Lejkersima da slave sa 99:93, a goste su predvodio Dvajt Hauard sa 20 poena i 12 skokova, te Meta Vorld Pis sa 19 koševa. Dvoceifren poenterski učinak imali su i Stiv Blejk (18), Entoan Džejmison (17) i Stiv Neš (15). Džordž Hil sa 27 poena i Pol Džordž sa 20 nijesu mogli zaustaviti Lejkerse na put ka 15. pobjedi u 21 posljednjoj utakmici, kojom su malo pobjegli Juti u borbi za osmo mjesto na Zapadnoj konferenciji.

Orlando nije mogao da parira vicešampionu Oklahomi siti (117:104) , ali je centar crnogorske reprezentacije Nikola Vučević u porazu svoje ekipe zabilježio 35. dabl-dabl u sezoni sa 21 poenom (šut iz igre 15-5, sa linije bacanja 5-5), 14 skokova, te po jednom asistencijom i ukradenom loptom, za skoro 42 minuta igre.

Najbolji kod domaćina bio je Kevin Djurent sa 26 poena, Rasel Vestbruk postigao je tri manje, dok je u Orlandu najefikasniji bio Džamir Nelson sa 26 poena.

Rezultati:

Toronto - Šarlot 92:78 (Gej 28 p, Džonson 12 p, 21 sk - Henderson 22 p)

Vašington - Nju Orleans 96:87 (Vol 29 p, 9 as - Gordon 20 p)

Indijana - LA Lejkers 93:99 (Hil 27 p - Hauard 20 p, 12 sk, Vorld Pis 19 p)

Atlanta - Finiks 107:94 (Smit 17 p, 11 sk, Horford 16 p, 11 sk - Dragič 21 p, 8 as)

Hjuston - Minesota 108:100 (Harden 37 p, 7 sk, 8 as, Lin 24 p, 8 as - Vilijams 19 p)

Oklahoma siti - Orlando 117:104 (Djurent 26 p, 9 sk, Vestbruk 23 p - Nelson 26 p, 7 as)

Dalas - Klivlend 96:86 (Beboa 18 p, Novicki 13 p, 11 sk - Vejters 21 p)

Milvoki - Majami 94:107 (Iljasova 26 p, 17 sk - Džejms 28 p, 10 sk, 7 as, Boš 28 p, 7 sk)

Denver - Memfis 87:80 (Kufos 18 p, 16 sk, Galinari 15 p - Rendolf 18 p, 18 sk)

Golden stejt - Čikago 95:113 (Džek 20 p - Deng 23 p, Buzer 21 p, 9 sk)