Lejkersi konačno u plusu, poraz Orlanda

Orlando, čiji je član crnogorski košarkaš Nikola Vučević, poražen je od Indijane 115:86. Vučević je meč završio sa 12 poena i šest skokova.
Kobi Brajant, Foto: Beta AP
Ažurirano: 09.03.2013. 10:07h

Kobi Brajant je predvodio Lejkerse do pobjede u Stejpls centru protiv Toronta, poslije produžetka, sa 118:116. Time su “jezerdžije” konačno došle do pozitivnog odnosa pobjeda i poraza u tekućem prvenstvu. Lejkersi sada imaju skor 32-31 u pobjedama.

Malo je, međutim, nedostajalo da rezultat bude drugačiji i da Lejkersi opet odu u minus. Samo minut i po prije kraja Toronto je vodio 107:103. Brajant je tada odigrao završnicu u svom stilu i sa dvije trojke u posljednjih 30 sekundi svom timu donio nadu da u produžetku ipak stigne do pobjede.

Reptorsi su minut prije kraja produžetka opet imali tri poena prednosti, ali je ovoga puta Stiv Neš izjednačio trojkom, a Brajant zakucavanjem donio prednost Lejkersima 117:115, koju je tim iz Los Anđelesa, za razliku od suparnika, umio da sačuva.

Sa 41 košem, 12 asistencija i šest skokova Brajant je bio MVP meča, a vrlo dobru partiju u pobjedničkom timu pružili su još Dvajt Hauard sa 24 poena i 13 skokova, te Neš koji je utakmicu završio sa 22 koša i četiri skoka.

U redovima Toronta najupečatljivi utisak ostavio je Demar Derozan sa 28 poena, pet skokova i isto toliko asistencija.

Šampion Majami je upisao 17. uzastopnu pobjede (izjednačio 12. najdužu seriju u NBA ligi), pošto je pred svojim navijačima savladao Filadelfiju 102:93 i postao prva ekipa u ligi koja je osigurala učešće u plej-ofu. Lebron Džejms se istakao s 25 koševa i deset skokova, Dvejn Vejd je dodao 22 poena.

Težak debakl na svom terenu doživio je San Antonio, vodeći tim Zapadne konferencije, koji je poražen od Portlanda čak 136:106. Blejzersi su postavili rekord kada je u pitanju broj koševa gostujuće ekipe u AT&T centru.

Goste je predvodio sjajni Demijan Lilar s 35 koševa i devet asistencija, Lamarkus Oldridž je dodao 26 poena, a Džej Džej Hikson 23 koša i 11 skokova.

Kod San Antonija, koji je igrao treću utakmicu zaredom bez povrijeđenog Tonija Parkera, najefikasniji je bio Tim Dankan sa 18 poena.

Čudesan meč odigrao Deron Vilijams za Bruklin, koji je sa 95:78 bio bolji od Vašingtona. Vilijams je ubacio 42 koša, i pogodio čak 11 trojki od čega devet u prvom poluvremenu što je rekord NBA lige. Ukupno je na kraju utakmice ostao za jednu tricu prekratak za rekordom koji dijele Kobi Brajant i Donel Maršal.

Vilijams je, interesantno, u prvom dijelu meča postigao 33 koša, koliko i cijela ekipa Vašingtona zajedno.

Orlando je poražen od Indijane 115:86, a crnogorski reprezentativac Nikola Vučević je meč završio sa 12 poena (šut iz igre 11-6), šest skokova, po dvije blokade i ukradene lopte, te jednom asistencijom, za skoro 34 minuta igre.

Sakramento - Finiks 121:112 (Tomas 27 p, Evans 25 p - Bizli 24 p)

Orlando - Indijana 86:115 (Aflalo 19 p - Džordž 25 p, Hensbro 18 p)

Šarlot - Oklahoma siti 94:116 (Henderson 21 p - Djurent 19 p, Sefološa 13 p, Fišer 13 p)

Bruklin - Vašington 95:78 (Vilijams 42 p, Evans 11 p, 24 sk - Vol 16k)

Klivlend - Memfis 92:103 (Irving 24 p - Gasol 22 p, Konli 17 p, 11 as)

Detroit - Dalas 99:102 (Najt 21 p - Mejo 22 p, Rajt 14 p)

Boston - Atlanta 107:102, produžetak (Pirs 27 p, Teri 19 p - Smit 32 p, 9 as)

Čikago - Juta 89:88 (Buzer 22 p, 10 sk, Belineli 22 p - Džeferson 23 p)

Majami - Filadelfija 102:93 (Džejms 25 p, 10 sk, Vejd 22 p - Jang 25 p)

San Antonio - Portland 106:136 (Dankan 18 p - Lilar 35 p, 9 as, Oldridž 26 p)

Golden stejt - Hjuston 88:94 (Kari 24 p - Persons 26 p, Harden 20 p, 11 as)

LA Lejkers - Toronto 118:116, produžetak (Brajant 41 p, 12 as, Hauard 24 p, 13 sk - Derozan 28 p)