Serija Majamija bez kraja

Nikola Vučević ubacio devet poena i uhvatio 11 lopti u pobjedi Orlanda na gostovanju Nju Orleansu
dŽEJMS, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 05.03.2013. 09:43h

Košarkaši Majamija pobijedili su u noći između ponedjeljka i utorka Minesotu sa 97:81 i ostvarili 15. uzastopnu pobjedu, čime su postavili rekord NBA lige.

Aktuelnog šampiona je do pobjede predvodio Dvejn Vejd sa 32 poena, 10 skokova i sedam asistencija, dok je Lebron Džejms dodao 20 poena i 10 skokova. On je igrao 35 minuta uprkos tome što je prije početka meča njegov nastup bio neizvjestan zbog povrede lijevog koljena.

U ekipi Minesote Derik Vilijams postigao je 25 poena i imao 10 skokova, dok je Riki Rubio ubacio 14 poena, uz osam asistencija, šest ukradenih lopti i pet skokova. U timu nije Nikole Pekovića zbog povrede, ali ni Kevina Lava ni Andreja Kirilenka.

Košarkaši Denvera pobijedili su Atlantu sa 104:88 i zabilježili 11. uzastopnu pobjedu na svom terenu. Karl Bruer bio je najefikasniji u timu Nagetsa sa 22 poena, a Taj Loson dodao je 18 uz osam asistencija.

U ekipi Atlante Al Horford postigao je 18 poena, a Džoš Smit 15 poena, pet skokova i tri asistencije i tako postao 24. košarkaš u istoriji NBA lige, a šesti aktivni, koji je došao do skora od 10.000 poena, 5.000 skokova, 2.000 asistencija i 1.000 blokada.

Košarkaši Njujorka pobijedili su Klivlend sa 102:97 i prekinuli niz od 10 poraza na gostovanjima u međusobnim duelima.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Amare Stodemajer sa 22 poena, dodao je 18, a Stiv Novak 15 poena. On je u posljednjoj četvrtini postigao tri "trojke" od sedam koliko je Njujork pogodio u toj dionici.

Niksi su u drugoj četvrtini gubili sa 30:52, kada je njihov igrač Karmelo Entoni povrijedio koljeno i više se nije vraćao na teren.

U ekipi Klivlenda Maris Spits postigao je 23, a Kajr Irving 22 poena.

Košarkaši Orlanda pobijedili su Nju Orleans sa 105:102 i prekinili niz od tri poraza.

Nikola Vučević je proveo 28 minuta na parketu "Nju Orleans arene" i za to vrijeme ubacio devet poena i uhvatio 11 lopti.

U ekipi Orlanda, koja je ostvarila treću pobjedu u posljednje 23 utakmice, Araon Aflalo bio je najefikasniji sa 26 poena. U posljednjih 38 sekundi ubacio je posljednjih pet poena za svoj tim.

Džamir Nelson i Tobijas Haris postigli su po 15 poena za Orlando, koji je tokom drugog poluvremena imao i 17 poena zaostatka.

U timu Hornetsa trojica igrača postigla su po 17 poena, Entoni Dejvis, Erik Gordon i Grejvis Vaskes.

Košarkaši Milvokija pobijedili su poslije produžetka Jutu sa 109:108 i ostvarili četvrtu uzastopnu pobjedu. Monta Elis postigao je 34 poena, Brendon Dženings dodao je 20, uz 17 asistencija, dok je Džej Džej Redik ubacio 17 poena, od kojih prvih osam u produžetku za Bakse.

Derik Fejvors ostvario je "dabl dabl" učinak od 23 poena i 15 skokova za Jutu, koja je pretrpjela četvrti poraz u posljednjih pet utakmica. Pol Milsap dodao je 22 poena i 14 skokova.

Košarkaši Portlanda pobijedili su Šarlot sa 122:105 i nanijeli mu sedmi uzastopni poraz u ligi, dok je Golden Stejt bio bolji od Toronta sa 125:118 i prekinuo niz od četiri poraza.