Novi dabl-dabl Vučevića, 13. uzastopna pobjeda Majamija

Nikola Vučević je u porazu svog tima zabilježio novi dabl-dabl učinak sa 18 poena (šut iz igre 13-8, sa linije bacanja 2-2), 10 skokova, te tri ukradene lopte i jednom asistencijom
Nikola Vučević, Foto: Beta AP
Ažurirano: 02.03.2013. 09:55h

Nikola Vučević je upisao 33. dabl-dab u sezoni, ali to nije pomoglo Orlandu da izbjegne poraz od Hjustona (118:110). Crnogorski reprezentativac je meč završio sa 18 poena (šut iz igre 13-8, sa linije bacanja 2-2), 10 skokova, te tri ukradene lopte i jednom asistencijom.

Majami je savladao Memfis sa 98:91 i ostvario 42. pobjedu u sezoni, 13. uzastopnu. Iako je imao najgoru šutersku večer u sezoni (14-4), Lebron Džejms je susret završio zamalo sa tripl-doubl učinkom, pošto je upisao 18 koševa, 10 asistencija i osam skokova, od čega je u posljednjoj četvrtini imao učinak od 14 koševa, te po četiri skoka i asistencije.

Dvejn Vejd je bio najbolji strijelac Majamija sa 22 poena, a asistirao je Džejmsu za ključnu tricu u posljednjih pola minuta susreta.

"Džejms je pogodio najvažniji šut i to je sve što je bitno", bio je komentar centra Memfisa Marka Gasola, inače najefikasnijeg strijelca susreta sa 24 koša (imao je i devet skokova), što nije pomoglo njegovom timu da izbjegne poraz nakon osam uzastopnih pobjeda.

San Antonio, najbolja ekipa Zapadne konferencije, na domaćem terenu je pregazio Sakramento 130:102. U redovima Sparsa čak osam igrača imalo je dvocifren ponterski učinak, ali je San Antonio tokom trećeg četvrtine, prilikog jednog polaganja, ostao bez najboljeg igrača Tonija Parkera zbog povrede skočnog zgloba lijebe noge. Prema riječima trenera San Antonija Grega Popoviča, Parkera "neće biti neko vrijeme na terenu".

Dehuan Bler je bio prvi poenter ekipe sa 16 koševa, Deni Grin je ubacio 15, a Kavi Leonard i Tijago Spliter po 14. Manu Đinobili je postavio timski rekord sa 15 asistencija ušavši s klupe (za 23 minute igre), dok je Parker do povrede upisao 13 poena i sedam asistencija. Najbolji strijelac susreta bio je, međutim, igrač Sakramenta Markus Tornton sa 25 koševa.

Košem Taja Lousona 0,2 sekunde do kraja, Denver je na svom parketu (bolji učinak kod kuće ima jedino Majami) porazio vicešampiona Oklahomu siti 105:103. Za peti poraz u posljednjih šest mečeva Oklahome, zaslužan je posebno bio Vilson Čendler sa 35 poena. U redovima gostiju istakli su se, standardno, Rasel Vestbruk sa 38 poena (rekord sezone) i Kevin Djurent sa 25 poena i 14 skokova.

Los Anđeles Klipersi su prvi put od marta 2002. godine savladali Klivlend u gostima, osmu uzastopnu pobjedu u "Gardenu" upisao je Boston, dok je Dalas prekinuo niz od tri uzastopna poraza.

Orlando - Hjuston 110:118 (Heris 27 p, 10 sk - Harden 24 p, 7 sk, 8 as, Delfino 21 p)

Toronto - Indijana 81:93 (Gej 21 p - Džordž 22 p, 10 sk, Hibert 18 p)

Vašington - Njujork 88:96 (Bil 29 p, 11 sk - Entoni 30 p, 6 sk, Felton 23 p)

Boston - Golden Stejt 94:86 (Pirs 26 p, 8 sk, Grin 18 p - Kari 25 p, 6 as)

Klivlend - LA Klipers 89:105 (Vejters 17 p - Kroford 24 p, Grifin 16 p, 11 sk)

Majami - Memfis 98:91 (Vejd 22 p, 8 as, Džejms 18 p, 8 sk, 10 as - M. Gasol 24 p, 9 sk, 4 as)

Nju Orleans - Detroit 100:95 (Vaskes 25 p, 9 as, Gordon 21 p - Monro 27 p, 10 sk)

Bruklin - Dalas 90:98 (Vilijams 24 p - Novicki 20 p, 8 sk, Karter 20 p)

San Antonio - Sakramento 130:102 (Bler 16 p, Grin 15 p - Tornton 25 p)

Finiks - Atlanta 92:87 (Dragič 19 p - Horford 20 p)

Juta - Šarlot 98:68 (Kanter 23 p, 22 sk - Mulens 12 p)

Denver - Oklahoma siti 105:103 (Čendler 35 p - Vestbruk 38 p)