Pobjede Klipersa, Lejkersa i Bulsa, povreda Pekovića

Crnogorski reprezentativac Nikola Peković postigao osam poena i imao tri skoka, ali je nakon nešto više od devet minuta morao da napusti parket zbog bolova u stomačnim mišićima
Nikola Peković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 01.03.2013. 09:21h

Nikola Peković je protiv Lejkersa odigrao nešto više od devet minuta u prvoj četvrtini, upisao je osam poena (šut iz igre 6-4), dodao i tri skoka, a onda je morao van terena zbog bolova u u stomačnim mišićima, i više se nije vraćao na parket. Od tog trenutka sve je bilo lakše za tim iz Los Anđelesa protiv Minesote, a Kobi Brajant i drugovi su na kraju slavili sa ubjedljivih 116:94.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Brajant sa 33 poena, te po pet skokova i asistencija, Antoan Džejmison je dodao 17 poena, a poen manje Džodi Miks.

U ekipi Minesote, koja je pretrpjela 20. poraz u posljednje 24 utakmice, Džej Džej Barea bio je najefikasniji sa 20 poena, a Luk Ridnur dodao je poen manje. Riki Rubio ostvario je "dabl dabl" učinak od po 13 poena i skokova.

Lejkersi su ostvarili 21. uzastopnu pobjedu protiv Minesote, što je najduži takav niz u NBA ligi, a na ovom meču su postigli 16 trojki iz 32 pokušaja (Brajant i Miks po četiri). Upisali su 12. trijumf u posljednjih 17 utakmica, i dvije su pobjede udaljeni od Hjustona koji drži osmo mjesto na Zapadu.

Trećim tripl-dablom u karijeri, Franzuc Joakim Noa predvodio je Čikago do pobjede protiv Filaldelfije (93:82), kojom su Bulsi prekinuli niz od tri poraza. Noa je zabilježio 23 poena, 21 skok i čak 11 blokada (rekord karijere, i izjednačio klupski koji je 1977. godine postavio Artis Gilmor). Karlos Buzer je dodao je 21 poen i 12 skokova za Čikago, dok je u ekipi Filadelfije, koja je doživela sedmi uzastopni poraz, Džru Holidej bio najefikasniji sa 22 poena, dok je Spenser Hejvs upisao 20 poea i 15 skokova.

Los Anđeles Klipersi su u gostima savladali Indijanu 99:91, i ostvarili sedmu pobjedu u posljednjih osam utakmica. Najbolji u ekipi Klipersa bio je Kris Pol sa 29 poena, šest skokova i osam asistencija, a postigao je posljednjih osam poena za Kliperse u finišu utakmice. Džamal Kroford ubacio je 23 poena, dok je Blejk Grifin dodao 18 poena i 14 skokova.

U ekipi Indijane, koja je prekinula niz od pet pobjeda, petorica igrača postigli su dvocifren broj poena, najefikasniji je bio Dejvid Vest sa 22, dok je Pol Džordž upisao 20 poena i pet asistencija.

Indijana - LA Klipers 91:99 (Vest 22 p - Pol 29 p, 8 as, Kroford 23 p)

Čikago - Filadelfija 93:82 (Noa 23 p, 21 sk, 11 bl, Buzer 21 p, 12 sk - Holidej 22 p)

LA Lejkers - Minesota 116:94 (Brajant 33 p, Džejmison 17 p - Barea 20 p)