Bila je to još jedna noć za pamćenje Lebrona Džejmsa koji je postigao 40 poena, uz rekord karijere po broju asistencija (16), dok se Dvejn Vejd zaustavio na 39...
1 komentar(a)
Dvejn Vejd, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 27.02.2013. 09:38h

Majamiju je trebalo čak 58 minuta da sruši otpor Sakramenta na svom terenu, ali je na kraju sa ubjedljivih 141:129 došao do 12. pobjede zaredom u najjačoj ligi na svijetu.

"Neke brojke mi se jako sviđaju nakon ovog meča. Ali, mnogo više od njih me zanimaju rezultati i drago mi je što sam pomogao da slavimo", rekao je Džejms.

O kakvim se brojkama radi?

Naime, Džejms je imao košgeterski rekord sezone, iza njega je procentualno najbolji šuterski mjesec u karijeri, dok je Vejd pogodio 19 šuteva, prvi put od kada je u NBA ligi.

Nije ni Sakramentova partija prošla nezapaženo - Markus Tornton je ubacio 36 koševa, i to je najbolji učinak jednog rezerviste ove sezone.

"Ne volim da gubim, ali ovaj poraz je poučan, jer smo šampionu u gostima dali 129 poena", kazao je Tornton.

Orlando je slavio poslije 10 vezanih pobjeda u gostima, a serija je prekinuta u Filadelfiji (98:84).

Nikola Vučević nije imao emocija protiv bivše ekipe, jer je za 35 i po minuta imao učinak od 12 pogodaka i čak 19 skokova i došao do 32. dabl-dabla ove sezone.

Najefikasniji kod "magičnih" su bili Aron Aflalo i Tobijas Heris sa po 17 poena.

Zapažen je bio i Nikola Peković, ali je Minesota izgubila u Finiksu poslije dodatnih pet minuta (84:83).

Pekmen je imao dabl-dabl učinak od 18 koševa i 12 uhvaćenih lopti (ukupno 21. u sezoni), a kod 84:83 je blokirao Vesa Džonsona i omogućio svom timu napad za pobjedu.

Ipak, Aleksej Šved nije pogodio, pa su "vukovi" upisali treći poraz zaredom.

Finiks - Minesota 84:83 (Gortat 14 p, Džonson 14 p, Moris 14 p - Vilijams 21 p, 12 sk, Peković 18 p, 12 sk)

Filadelfija - Orlando 84:98 (Pargo 14 p, Vilkins 14 p - Aflalo 16 p, Heris 16 p, Vučević 12 p, 19 sk)

Indijana - Golden Stejt 108:97 (Vest 28 p - Kari 38 p)

Majami - Sakramento 141:129 - nakon dva produžetka (Džejms 40 p, 16 as, Vejd 39 p - Tornton 36 p)

Nju Orleans - Bruklin 97:101 (Vaskes 20 p - Vilijams 33 p)

Čikago - Klivlend 98:101 (Buzer 27 p - Vejters 25 p)

Dalas - Milvoki 90:95 (Novicki 21 p, 20 sk - Elis 22 p)

LA Klipers - Šarlot 106:84 (Grifin 24 p - Henderson 24 p)