Peković ubacio 21 poen u porazu od Golden Stejta

Dalas je pred svojim navijačima poražen od LA Lejkersa 103:99, dok je Majami bio bolji od Klivlenda 109:105
Nikola Peković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 25.02.2013. 09:44h

U najuzbudljivijem meču večeri u NBA ligi, Golden Stejt je slavio u Mineapolisu sa 100:99.

„Vukovi” su vodili gotovo sve vrijeme, „ratnici” su u finišu preokrenuli, ali je domaćin imao napad za pobjedu. Luk Ridnur nije pogodio...

Nikola Peković je bio odličan sa 21 poenom (šut iz igre 18-10) i osam skokova. Derik Vilijams je upisao 23 koša i 12 uhvaćenih lopti, dok je Riki Rubio dodao 16 pogodaka, 11 asistencija, osam skokova i šest ukradenih lopti.

U pobjedničkom timu najbolji su bili Džeret Džek (23) i Dejvid Li (22, 13 skokova).

Majami je početkom drugog poluvremena imao 22 poena prednosti protiv Klivlenda, ali su „konjanici” pet minuta prije kraja poveli 97:89.

Tada je na scenu stupio Dvejn Vejd, koji je do posljednje sirene postigao 11 od svoja 24 poena za 11. uzastopnu pobjedu „vreline” (109:105).

Lebron Džejms je protiv svog bivšeg tima ubacio 28 pogodaka i dao osam pasova za koš, dok su goste predvodili Dion Vejters (26), Si Džej Majls (19) i Kajri Irving (17).

Oklahoma je pregazila Čikago (102:72), a veoma bitnu pobjedu upisali su LA Lejkersi na gostovanju Dalasu (103:99).

Fenomenalan je bio Kobi Brajant, koji je meč završio sa 38 poena, 12 skokova i sedam asistencija, čime je približio „jezeraše” učešću u plej-ofu.

Šampion iz 2011. je, sa druge strane, sve dalje od 8. mjesta na Zapadu, a nije mu pomoglo ni odlično izdanje Dirka Novickog (30 koševa, 13 uhvaćenih lopti).

Njujork je savladao Filadelfiju i prekinuo seriju od četiri poraza, Memfis je upisao sedmu pobjedu u nizu, a San Antonio je u Finiksu pokazao zašto ima najbolji učinak u NBA (45-13).

„Sparsi” su slavili 97:87, iako nije igrao Toni Parker. Kavaj Leonard i Peti Mils su ubacili po 16 koševa, 14 je dodao Tijago Spliter, a Tim Dankan 10.

Dalas - LA Lejkers 99:103

Minesota - Golden Stejt 99:100

Majami - Klivlend 109:105

Nju Orleans - Sakramento 110:95

Bruklin - Memfis 72:76

Njujork - Filadelfija 99:93

Finiks - San Antonio 87:97

Portland - Boston 92:86