Crvena zvezda osvojila Kup Radivoja Koraća

4 komentar(a)
Igor Rakočević, Foto: BETAPHOTO
Ažurirano: 11.02.2013. 20:43h

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su trofej Kupa Radivoja Koraća possto su u Kragujevcu u meču koji je trajao dva dana savladali Partizan sa 78:69 (25:22, 16:16, 8:11, 29:20).

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Igor Rakočević sa 20 poena, dok je su ekipi Partizana Vladimir Lučić postigao 17, a Leo Vesterman 14 koševa.

Danas u hali nije bilo publike, a prisustvovali su samo predstavnici klubova, saveza i novinari.

Utakmica finala je prekinuta juče u 26. minutu zbog nereda navijača kod rezultata 43:43.

U atmosferi kao na treningu bolje su se snašli košarkaši Crvene zvezde.

Poslije početnog vođstva Partizana u nastavku meča, "crveno-bijeli" su iskoristili posljednju četvrtinu da dođu do prvog trofeja u ovoj sezoni.

Zvezda je preokrenula i u nekoliko navrata povela sa po 15 poena (67:52, 71:56), što joj je donijelo mirnu završnicu.

Partizan je u posljednjem minutu ublažio poraz.

Crvena zvezda je osvojila šesti put Kup u istoriji, ali i prekinula niz od pet uzastopnih titula Partizana.