Dabl-dabl Vučevića i Pekovića, preokret Lejkersa

Vučević je u porazu Orlanda od Klivlenda (119:108), postigao 25 poena, a imao je i 13 skokova, ostvarivši rekord karijere, Tu mu je 27. dabl-dabl ove sezone
Nikola Vučević, Foto: Beta AP
Ažurirano: 09.02.2013. 10:04h

Crnogorski reprezentativci Nikola Vučević i Nikola Pekovića imali su veoma dobre role u svojim timovima, ali Orlando i Minesota nijesu uspjeli da izbjegnu poraze od Klivlenda i Njujorka.

Vučević je u porazu Orlanda od Klivlenda (119:108), za 43 minuta i 23 sekunde igre, postigao 25 poena (šut iz igre 19-12, sa linije bacanja 1-1), a imao je i 13 skokova, ostvarivši rekord karijere. To mu je 27. dabl-dabl ove sezone. Upisao je i tri asistencije i jednu blokadu.

Minesota je od Njujorka poražena 100:94, a Peković je za 36 minuta postigao 16 poena (šut iz igre 10-6, sa linije bacanja 5-4), uz 11 skokova, te po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Iako su početkom drugog poluvremena bili u minusu 20 poena, Lejkersi su savladali Šarlot 100:93. Kobi Brajant u prvom poluvremenu, interesantno, nije postigao nijedan koš, ali je u nastavku "namjestio" ruku i do kraja utakmice ubacio 20 poena, od toga 14 u posljednjoj četvrtini. Brajant je, usput, upisao i osam asistencija i sedam skokova. Šarlot je posljednju četvrtinu izgubio 31:15.

Uz Brajanta solidnu partiju u pobjedničkom timu, u kojem je šest igrača imalo dvocifren poenterski učinak, pružili su Erl Klark i Stiv Neš sa po 17 koševa.

Bajron Malens i Džerald Henderson su ostavili najupečatljiviji utisak u redovima Šarlota sa po 20 poena.

Za razliku od Lejkersa, njihov gradski rival ubjedljivo je poražen u Majamiju (89:111). Aktuelnog šampiona do pobjede je predvodio Lebron Džejms sa 30 koševa (šut iz igre 11-9), kome je to četvrta uzastopna utakmica sa barem 30 poena, a posljednju četvrtinu je presjedio na klupi. Kralj je, tako, izjednačio rekord Dvejna Vejda i uz njega postao jedini igrač u 25-godišnjoj istoriji kluba kojem je to pošlo za rukom. Vejd je dodao 20 poena, sedam asistencija i šest skokova.

Klipersima nije pomoglo ni to što su se u tim vratili oporavljeni Kris Pol, Blejk Grifin i Šonsi Bilaps, koji su zajedno upisali tek 23 poena! De Andre Džordan bio je najefikasniji u poraženom timu sa 17 koševa.

Detroit je prekinuo seriju od 11 pobjeda San Antonija (119:109), zahvaljujući odličnoj partiji Grega Monroa (25 poena, 16 skokova), dok Sparsima, bez povrijeđenih Tima Dankana i Manu Đinobilija niti bio dovoljan raspoloženi Toni Parker sa 31 poenom i osam asistencija.

Šarlot - LA Lejkers 93:100 (Henderson 20 p, 10 sk - Brajant 20 p, 7 sk, 8 as)

Indijana - Toronto 98:100, nakon produžetka (Džorž 26 p, 14 sk, 5 as - Gej 23 p, 5 sk)

Vašington - Bruklin 89:74 (Nene 20 p, 11 sk - Vilijams 20 p, 6 sk, 5 as)

Klivlend - Orlando 119:108 (Irving 24 p, 6 sk, 8 as - Vučević 25 p, 13 sk)

Atlanta - Nju Orleans 100:111 (Smit 23 p, 6 sk, 8 as - Vaskes 21 p, 11 sk, 12 as)

Detroit - San Antonio 119:109 (Monro 26 p, 16 sk, 5 as - Parker 31 p, 8 as)

Oklahoma Siti - Finiks 127:96 (Perkins 17 p, 9 sk - Bizli 25 p, 7 sk)

Hjuston - Portland 118:103 (Harden 35 p, 7 sk, 11 as - Oldridž 31 p, 11 sk)

Memfis - Golden Stejt 99:93 (Gasol 20 p, 11 sk, 5 as - Kari 32 p, 5 sk, 8 as)

Majami - LA Klipers 111:89 (Džejms 30 p, 5 sk, 6 as - Džordan 17 p, 6 sk)

Minesota - Njujork 94:100 (Rubio 18 p, 11 as - Entoni 36 p, 9 sk)

Juta - Čikago 89:93 (Džeferson 32 p, 13 sk - Robinson 18 p, 4 sk, 9 as)