Porazi Minesote i Orlanda, dabl-dabl Vučevića

Orlando je izgubio od Bostona 97:84, a Nikola Vučević je meč završio sa dabl-dabl učinkom, 24. ove sezone, pošto je za 32 minuta postigao 14 poena, i dodao 14 skokova
1 komentar(a)
Nikola Peković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 02.02.2013. 10:24h

Samo jedan skok je falio Nikoli Pekoviću da crnogorski tandem u NBA ligi zabilježi dvostruki dabl-dabl – centar Minesote je u porazu svog tima protiv Los Anđeles Lejkersa (111:100), za 34 minuta koliko je proveo na parketu, upisao 14 poena (šut iz igre 13-6, sa linije bacanja 5-2), devet skokova, te po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Peković i drugovi nijesu mogli da pariraju Lejkersima, koji su se odvojili već nakon prve četvrtine (37:24), i tu prednost sačuvali do kraja meča (šest minuta i 22 sekunde prije kraja bilo je i plus 29 za goste), za 20. uzastopnu pobjedu u Mineapolisu, što je najduža pozitivna serija u NBA ligi.

Centralna figura susreta bio je španski reprezentativac Pau Gasol, koji je mjesto u startnoj petorci "jezeraša" dobio samo zahvaljujući činjenici da je Dvajt Hauard povrijeđen (rame). Za 37 minuta igre, Gasol je ubacio 22 poena, 12 puta bio najviši u skoku, a imao je i tri blokade. Pored njega, dobru partiju pružio je i Kobi Brajant sa 17 poena, 12 skokova i osam asistencija. U ekipi Minesote, koja je izgubila 11 od 12 posljednjih mečeva, najefikasniji je bio Aleksej Šved sa 18 koševa.

Nikola Vučević je bio najbolji pojedinac svog tima u porazu Orlanda od Bostona 97:84, a za nešto preko 32 minuta igre upisao je 24. dab-dabl učinak, sa 14 poena (šut iz igre 12-6, sa linije bacanja 2-2), i dodao 14 skokova, dvije blokade i asistenciju.

Šampion Majami je u gostima izgubio od Indijane (102:89), koja je upisala 13. uzastopnu pobjedu kod kuće, drugu uzastopnu pobjedu u sezoni protiv Hitsa, po čemu su jedina ekipa u ligi. Dejvid Vest je imao sjajno veče sa 30 poena (šut iz igre 15-12), po 15 poena su dodali Pol Džordž i Lens Stivenson.

Sa druge strane, kod Majamija tradicionalno najbolji je bio Lebron Džejms sa 28 koševa i šest skokova. Interesantno, Rej Alen, kao i u prethodnom djelu sa Pejsersima, nije upisao ni poen (ukupno devet promašaja), što mu se nije događalo od 1997. godine.

Poraz Majamija iskoristio je Njujork i približio mu se na vrhu Istočne konferencije pobjedom kod kuće nad Milvokijem 96:86. Karmelo Entoni je predvodio četvoricu igrača sa dvocifrenim učinkom, sa 25 koševa, dok je Tajson Čendler uz samo devet koševa uhvatio čak 20 lopti pod obručima. Niksi sada imaju skor 29-15, te imaju isti broj pobjeda kao i Majami, uz jedan poraz više.

Trenutno je trener Majamija Erik Spoelstra u poziciji da vodi ekipu Istočne konferencije na ol-star vikendu u Hjustonu, ali ako njegova ekipa u nedjelju izgubi od Toronta, a Njujork pobijedi Sakramento, ta čast će pripasti treneru Niksa Majku Vudsonu.

Rezultati:

Indijana - Majami 102:89 (Vest 30 p, 7 sk, 5 as - Džejms 28 p, 6 sk)

Toronto - LA Klipers 98:73 (Gej 20 p, Džonson 19 p, 16 sk - Grifin 17 p, 9 sk)

Boston - Orlando 97:84 (Grin 17 p, Pirs 14 p, 11 sk - Vučević 14 p, 14 sk)

Bruklin - Čikago 93:89 (Lopes 20 p, Džonson 13 p - Deng 18 p)

Detroit - Klivlend 117:99 (Najt 20 p, 10 as, Monro 18 p, 16 sk - Tompson 19 p, 9 sk)

Njujork - Milvoki 96:86 (Entoni 25 p, 8 sk, 6 as, Čendler 9 p, 20 sk - Iljasova 19 p, 7 sk)

Filadelfija - Sakramento 89:80 (Jang 23 p, 15 sk, Holidej 21 p - Evans 29 p)

Memfis - Vašington 85:76 (Konli 18 p, M. Gasol 13 p, 15 sk - Nene 14 p)

Denver - Nju Orleans 113:98 (Igudala 24 p, Louson 21 p, 13 as - Anderson 21 p)

Juta - Portland 86:77 (Džeferson 21 p, 10 as - Lilar 26 p, 5 as)

Finiks - Dalas 99:109 (Braun 20 p - Mejo 20 p, Kolison 19 p, 6 sk, 6 as)

Minesota - LA Lejkers 100:111 (Šved 18 p - Gasol 22 p, 12 sk, Brajant 17 p, 12 sk, 8 as)