Novi dabl-dabl Vučevića, novi poraz Orlanda

Čikago je na Floridi slavio sa 96:94, a mladi Baranin je upisao 20 poena (šut iz igre 12-8, bacanja 6-4) i 12 skokova
Nikola Vučević i Karlos Buzer, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.01.2013. 09:54h

Nikola Vučević je ostvario 14. dabl-dabl u sezoni, ali to nije pomoglo Orlandu da izbjegne sedmi uzastopni poraz - Čikago je na Floridi slavio sa 96:94, a mladi Baranin je upisao 20 poena (šut iz igre 12-8, bacanja 6-4) i 12 skokova.

Izgubila je i Minesota na gostovanju Juti (106:84), a Nikola Peković je za nepunih 30 minuta ubacio 11 koševa i imao po četiri uhvaćene lopte i blokade.

Bruklin je u gostima pobijedio Oklahomu sa 110:93, koja je prekinula niz od 12 pobjeda na svom terenu. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džo Džonson sa 33 pogotka.

Majami je do pobjede nad Dalasom (119:109) došao poslije produžetka. Lebronu Džejmsu je asistencija nedostajala za tripl-dabl (32 poena i 12 skokova), dok je Dirk Novicki meč počeo na klupi, a za 29 minuta je postigao je 19 koševa i pokazao da se poslije povrede koljena vraća u formu.

Nakon 17 vezanih trijumfa, LA Klipersi su doživjeli i drugi poraz - u kalifornijskom okršaju, Golden Stejt je u Ouklendu slavio sa čak 115:94.

Milvoki - San Antonio 110:117

Oklahoma - Bruklin 93:110

Majami - Dalas 119:109 - poslije produžetka

Klivlend - Sakramento 94:97

Indijana - Vašington 89:81

Orlando - Čikago 94:96

Toronto - Portland 102:79

Boston - Memfis 83:93