Pekovićev dabl-dabl protiv šampiona, rekord Kobija Brajanta

Za 33 minuta i 17 sekundi, centar crnogorske reprezentacije je upisao 18 poena, 12 skokova, od čega čak devet u napadu, i jednu ukradenu loptu
Kobi Brajant, Foto: Beta AP
Ažurirano: 19.12.2012. 08:59h

Minesota nije uspjela da iznenadi Majami (103:92), ali je Nikola Peković odigrao veoma partiju. Za 33 minuta i 17 sekundi, koliko je proveo na parketu protiv šampiona, centar crnogorske reprezentacije je upisao 18 poena (istina uz slab šut iz igre 19-9), 12 skokova, od čega čak devet u napadu, i jednu ukradenu loptu.

Najefikasniji u pobjedi Majamija bio je Dvejn Vejd sa 24 poena, dok je Lebron Džejms dodao 22 poena i 11 asistencija. U Minesoti je bio najefikasniji Andrej Kiriljenko sa 22 poena, a Kevin Lav je imao 18 skokova, pored 11 poena.

Los Anđeles Lejkersi su savladali Šarlot sa 101:100, uz 30 poena Kobija Brajanta. Takvim košgeterskim učinkom, Brajant je postao prvi 34-godišnji igrač u istoriji NBA lige koji je na sedam vezanih utakmica postigao 30 ili više poena.

Poslije pauze od osam mečeva, među Lejkerse se vratio i Španac Pau Gasol i pobjedi svog tima doprinio sa deset koševa i devet uhvaćenih lopti.

U poraženom Šarlotu, koji je pretrpio 12. uzastopni poraz, istakao se Kemba Voker sa 28 poena, sedam asistencija i pet skokova.