Najbolje partije u NBA karijeri Pekovića i Vučevića

Peković je bio najzaslužniji za trijumf Minesote protiv Nju Orleansa 113:102, a za 32 minuta postigao je 31 poen uz pet skokova i po asistenciju i ukradenu loptu
74 pregleda 6 komentar(a)
Ažurirano: 15.12.2012. 09:44h

Nikola Peković je najzaslužniji za treću uzastopnu pobjedu Minesote, koja je savladala Nju Orleans 113:102, i domaćinu nanijela šesti uzastopni poraz. Centar crnogorske reprezentacije je, kao starter, za skoro 32 minuta igre upisao 31 poen (šut iz igre 18-14, sa linije bacanja 4-3), pet skokova, te poo asistenciju i ukradenu loptu.

Andrej Kirilenko je dodao 21 poen, uz 11 skokova, a svoj dan nije imao Kevin Lav, koji je ostao na 14 koševa (uz slab 18-4). Za domaće je 27 koševa (rekord karijere) postigao “ruki” Ostin Rivers.

I Nikola Vučević je imao priliku da se raduje pobjedi, jer je Orlando kod kuće savladao Golden Stejt 99:85, čime je prekinuta serija “ratnika” od pet uzastopnih pobjeda. Vučević je bio starter, odigrao je skoro 34 minuta, i zabilježio dabl-dabl sa 12 poena i 17 skokova, a imao je i dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Seriju od četiri uzastopna poraza prekinuli su Lejkersi, a “žrtva” je bio Vašington, i to u gostima, sa 102:96. Lejkersi su u drugom poluvremenu vodili i 16 razlike, izdržali su i povratak domaćina (89:92) u finišu meča, in a kraju upisali tek 10. pobjedu u 24 utakmice. Vašington je ostao najslabija ekipa lige sa skorom 3-17. Kobi Brajant je bio najefikasniji kod Lejkersa sa 30 poena, a najveću pomoć imao je u igraču s klupe, Džodiju Miksu koji je dodao 24 poena.

Oklahoma siti je upisala desetu uzastopnu pobjedu, savladavši Sakramento 113:103, i sada im fali pobjeda da izjednače najdužu pozitivnu klupsku seriju od 1996. godine, kada su tadašnji Sijetl Supersoniksi nanizali 11 uzastopnih trijumfa.

Kevin Djurent je ponovo bio najefikasniji u Oklahomi sa 31 košem, a veoma dobru podršku imao je u Seržu Ibaki sa 18 poena i 11 skokova. Kod Kingsa je najbolji bio Ijzea Tomas sa 26 poena, i to sve u posljednjih 13 i po minuta!

Interesantno, Dalas je u porazu od Toronta (95:74) šutirao trojke 13-0, i prvi put od februara 1999. godine završio utakmicu bez trojke. Niz od 1.108 utakmica sa najmanje jednom tricom bio je najduži u istoriji NBA lige.

Rezultati:

Finiks - Juta 99:84 (Dadli 22 p, Dragić 17 p - Džeferson 14 p, 11 sk)

Indijana - Filadelfija 95:85 (Džordž 28 p, Hil 15 p, 10 sk, 10 as - Tarner 22 p, 10 sk)

Orlando - Golden Stejt 99:85 (Ridik 16 p, Mur 15 p, Nikolson 15 p - Li 24 p, 15 sk)

Toronto - Dalas 95:74 (Klejza 20 p, Ros 18 p - Kejmen 15 p)

Vašington - LA Lejkers 96:102 (Martin 21 p - Brajant 30 p, Miks 24 p)

Bruklin - Detroit 107:105, nakon produžetka (Džonson 28 p, Valas 25 p, 10 sk - Najt 22 p)

Klivlend - Milvoki 86:90 (Irving 26 p - Elis 33 p, Dženings 16 p)

Hjuston - Boston 101.89 (Harden 21 p, Smit 20 p - Pirs 18 p)

Nju Orleans - Minesota 102:113 (Rivers 27 p - Peković 31 p, Kirilenko 21 p, 11 sk)

Oklahoma Siti - Sakramento 113:103 (Djurent 31 p, Ibaka 18 p, 11 sk - Tomas 26 p)

Denver - Memfis 99:94 (Igudala 20 p, Miler 18 p - Gej 21 p)