Pobjeda u Kijevu: Crna Gora je sada nestvarno blizu Mundobasketa

17390 pregleda 52 komentar(a)
Derek Nidam na meču sa Ukrajinom, Foto: FIBA
Ažurirano: 22.02.2019. 18:21h

Pobjeda u Kijevu - pobjeda koja bi mogla da bude vrijedna plasmana na Svjetsko prvenstvo.

Ukrajina - Crna Gora 74:76.

Crna Gora je gubila 19 razlike krajem prve četvrtine, imala minus 14 na poluvremenu, da bi u nastavku Derek Nidam uzeo dirigentsku palicu, a "crveni" energijom i odbranom zaustavili rivala.

Nidam je ubacio 26 poena, od čega 23 u nastavku, Bojan Dubljević je ubacio 11, uključujući i važnu trojku 45 sekundi prije kraja.

Odlične role imali su Marko Todorović (osam poena, 10 skokova) i Sead Šehović, ali je Crna Gora još jednom pokazala da je pravi tim.

U ponedjeljak u "Morači" je meč odluke sa Letonijom.

Četvrta četvrtina

Promašuje i Sead Šehović jednom - 74:76.

Kapiten neprecizan oba puta - 72:75.

Sead Šehović sa penala jednom, ali je Dubljević uhvatio loptu i izborio faul.

Mišula iz očaja, peta trojka - 72:74, 28 sekundi do kraja.

Dubljeviććććććć za tri - 74:69, 45 sekundi do kraja.

Petrov - 69:68, a Nidam za tri. Četvrta trojka - 69:71.

Todorović sa penala samo jednom precizan - 68:67.

Bobrov za izjednačenje - 67:67, dva i po minuta do kraja.

Dubljević je promašio zicer, pa pogodio, Bobrov je ubacio jedno bacanje - 65:67.

Mišula je ubacio treću trojku - 60:65, pa četvrtu - 63:65. Oba koša je postigao nakon grešaka u napadu našeg tima. Pet minuta do kraja.

Nastavlja Nidam - 23 poena sjajnog Amerikanca.

Nidam ima 21 poen, 18 je ubacio u drugom poluvremenu - 65:57, šest minuta prije kraja.

12:0 serija Crne Gore, sedam poena prednosti - 63:56.

Aleksa Popović uz faul - 60:56.

Nesportski faul Bliznjuka nad Todorovićem, Crna Gora vodi - 57:56. Prvo vođstvo!

Trojka Nidama - izjednačenje, sedam i po minuta prije kraja - 56:56.

Dobar Nidam, preuzima odgovornost - 56:53.

Crna Gora je dostigla minus - 52:51 je bilo za Ukrajinu, imali smo i napad za vođstvo. Ukrajina uoči posljednjih deset minuta ima pet razlike 56:51.

Treća četvrtina

Kakva treća četvrtina za "crvene", minus jedan - 52:51. Poeni Nidama i Alekse Popovića.

Dva promašaja Nidama sa penala, pa zicer iz ofanzivnog skoka - 52:47.

Samo šest poena zaostatka nakon tri poena sa linije bacanja Petra Popovića, pa poena Nidama - 51:47.

Bobrov iz sumnjivih koraka pogađa uz faul - 50:36.

Ponovo Šehovića - 47:36.

Nikako da "crveni" smanje zaostatak, trojka Suada Šehovića za minus 12 - 45:33.

Poeni Nidama, ali pogađa trojku Bliznjuk - 43:28.

Crna Gora je u drugoj četvrtini primila samo šest poena, a gubi 14 razlike od Ukrajine - 40:26.

Odbrana stabilizovana u drugom poluvremenu, napad - katastrofalan tokom cijelog meča.

Šut za dva - 4/13, za tri - 2/9

Bobrov 11 poena za Ukrajinu, Dubljević šest za Crnu Goru.

Druga četvrtina

Dva zicera je promašio Nidam...

Konačno - koš Sekulića, prvi na utakmici - 38:22. Stiže i trojka Dubljevića - 38:25.

Šest i po minuta - tri poena Crne Gore, a četiri Ukrajine. Naš tim bez koša iz igre - šut 0/7.

Mnogo brži Ukrajinci, mnogo poena iz kontre - 38:20.

Bez koša iz igre za četiri i po minuta, ogromni problemi u Kijevu za crnogorsku selekciju...

Prvi poeni Dubljevića - sa linije bacanja.

Nema koša dva minuta...

Ukrajina ima ogromnu prednost - 34:17. Domaćin nestvarno šutira - šest trojki iz devet pokušaja.

Crna Gora konfuzna, sa manje energije, Dubljević i Sekulić odsječeni...

Prva četvrtina

Prva trojka Nidama - 29:13. Nidam, međutim, ima tri faula - jedini plej u sastavu.

Pet trojki iz pet pokušaja za plus 15 - 25:10.

Sve pogađaju Ukrajinci, nova trojka - 22:8. "Crveni" nikako da uhvate ritam, odsječeni Dubljević i Sekulić.

Ponovo Mišula sa više od osam metara - 17:6. Šut Ukrajine na startu - 6 od 7.

Druga trojka Ukrajine, Mišula jednom rukom na isteku napada - 14:4.

Crna Gora tri minuta bez koša iz igre.

Promašena kontra, pa primljeni poeni iz kontre, na kraju i tehnička greška Mitroviću - 11:2 za Ukrajinu.

Loš početak "crvenih", Ukrajina dominira 9:2. Tajm-aut Mitrović.

Od pet bacanja iskorištena dva - dva promašaja Šehovića, jedan Alekse Popovića.

Petorka Crne Gore: Nidam, Aleksa Popović, Suad Šehović, Dubljević, Sekulić.

Košarkaška reprezentacija Crne Gore gostuje u Kijevu u pretposljednjem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Riječ je o prvom od dva odlučujuća duela u grupi I.

Naša selekcija je na poziciji broj tri, koja vodi u završnicu, ali ništa neće biti poznato ni nakon duela sa Ukrajinom.

Mnogo je kombinacija u igri, a meč odluke je u ponedjeljak u "Morači" protiv Letonije.

Ako trijumfuju u Kijevu, a Španija pobijedi Letoniju, na kraju kvalifikacija biće dovoljan i poraz od osam koševa razlike od Letonije - to bi bila najbolja situacija uoči posljednjeg duela.