Pobjeda Pekovića, poraz Vučevića, Oklahoma slomila Lejkerse

Nikola Peković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 08.12.2012. 09:10h

Polovičan bilans crnogorskih reprezentativaca imali su Nikola Peković i Nikola Vučević u mečevima NBA lige odigranim u noći između petka i subote, uz slab lični učinak.

Minesota je kod kuće savladala Klivlend 91:73, a Nikola Peković je kao starter na parketu proveo 24 i po minuta, i postigao samo četiri poena, sva četiri sa linije bacanja (šut iz igre 3-0), a imao je po jedan skok, blokadu i asistenciju.

Orlando je u gostima poražen od Sakramenta 91:82, Nikola Vučević je bio starter, a na parketu je proveo ukupno 21 minut, upisavši tri poena (šut iz igre 5-1, sa linije bacanja 2-1) i sedam skokova.

Kako igraju od početka ove sezone, teško da se njihov novi poraz može opravdati povradama Paula Gasola i Stiva Neša – Los Anđeles Lejkersi su doživjeli 11. poraz u 20 mečeva ove sezone, a ovoga puta im je “mjeru uzela” Oklahoma Siti, prošlogodišnji finalist plej-ofa, sa 114:108.

Vodio je domaćin i 19 poena razlike tokom meča, Lejkersi su uspjeli da priđu na minus četiri, ali više nijesu mogli. Domaćine su do pobjede predvodili Kevin Djurent i Rasel Vestbruk, koji su zajedno ubacili 69 poena – Djurent 36, uz devet skokova i četiri asistencije, dok je Rasel dodao 33 koša uz osam asistencija. Obojica su 21. u njihovim karijerama prebacili brojku od 30 poena.

Standardno dobar u Lejkersima bio je Kobi Brajant sa 35 poena, dok je Dvajt Hauard ubacio 23 koša (10 u prvoj četvrtini), a ima je uz 18 skokova.

Rekordan učinak u karijeri imao je Joakin Noa, koji je u pobjedi Čikaga u gostima protiv Detroita (108:104) zabilježio 30 koševa i 23 skoka (rekord u obje kategorije), u meču u kojem su svi starter Bulsa imali dvocifren poenterski učinak.

Filadelfija pobjedu protiv Bostona (95:94) upisala zahvaljujući košu Evanu Tarneru 3,9 sekundi prije kraja.

Rezultati:

Filadelfija - Boston 95:94, nakon produžetka (Tarner 26 p, 10 sk, Jang 17 p, 12 sk - Pirs 27 p, Rondo 16 p, 13 sk, 14 as)

Indijana - Denver 89:92 (Džordž 22 p - Bruer 20 p, Mekgi 20 p)

Atlanta - Vašington 104:95 (Smit 23 p, 15 sk, Horford 14 p, 14 sk - Serafin 19 p)

Bruklin - Golden Stejt 102:109 (Džonson 32 p, Bleč 22 p, 15 sk - Li 30 p, 15 sk, Kari 28 p)

Detroit - Čikago 104:108 (Staki 24 p, 7 as - Noa 30 p, 23 sk, Buzer 24 p)

Minesota - Klivlend 91:73 (Lav 36 p, 13 sk - Gi 16 p)

Nju Orleans - Memfis 89:106 (Roberts 15 p - Gej 28 p, 8 sk, Rendolf 15 p)

Milvoki - Šarlot 108:93 (Iljasova 21 p, 12 sk, Dženings 15 p, 8 as - Henderson 19 p)

San Antonio - Hjuston 114:92 (Parker 17 p, 7 as, Dankan 12 p, 12 sk - Harden 29 p)

Juta - Toronto 131:99 (Milsap 20 p, 10 sk, Kanter 18 p, 8 sk - Barnjani 20 p, 8 sk)

Oklahoma Siti - LA Lejkers 114:108 (Djurent 36 p, 9 sk, Vestbruk 33 p, 8 as - Brajant 35 p, 7 as, Hauard 23 p, 18 sk)

Sakramento - Orlando 91:82 (Kazns 17 p, 14 sk - Dejvis 20 p, 11 sk)