Majami u završnici slomio otpor San Antonija

Džejms je imao učinak od 23 poena, devet skokova, sedam asistencija, četiri ukradene i isto toliko izgubljenih lopti. Alen je dodao 20 koševa, Vejd 19, a Kris Boš 18 uz čak 12 skokova.
Lebron Džejms, Foto: Beta AP
Ažurirano: 30.11.2012. 10:11h

Iako je igrao bez trojica najboljih igrača (Greg Popovič je odlučio da kući ostavi Tonija Parkera, Manu Đinobilija, Tima Dankana), San Antonio je pošteno namučio Majami u gostima.

Na kraju je šampion slavio 105:100, a rezerve su Sparse držale u igri do samog finiša utakmice.

Naime, nakon što su se u prve tri četvrtine ekipe po nekoliko puta smjenjivale u vođstvu, u posljednjoj krenula prava drama.

Francuski plej Nando De Kolo, za koga smatraju da će biti novi Toni Parker, pogodio je trojku za 92:85 na 4:48 prija kraja, da bi Geri Nil, dva minuta i 15 sekundi do kraja, novom trojkom za 98:93 doveo goste na prag pobjede. Međutim, tada je krenula već nebrojeno puta viđena serija Majamija.

Lebron Džejms i Dvejn Vejd su pogodili za dva poena, Rej Alen za tri, pa je domaćin preokrenuo na 100:98, da bi 13,2 sekundi prije kraja bilo 103:100. Nil je pokušao novom trojkom da izbori produžetak, ali nije uspio, da bi Vejd sa dva slobodna bacanja završio priču.

Majamiju je ovo bila 11 pobjeda uz tri poraza, dok San Antonio ima 13 pobjeda i četiri poraza.

Kod gostiju je sjajnu utakmicu odigrao De Kolo, sa 15 poena, šest skokova i pet asistencija, ali i pet izgubljenih lopti. Najefikasniji u Sparsima bio je Geri Nil s 20 poena i sedam asistencija, dok je Tijago Spliter sa 18 poena i devet skokova.

U drugoj utakmici večeri Golden Stejt je nadoknadio velikih osam koševa zaostatka uoči posljednje četvrtine, pa je na kraju sa 106:105 stigao do čak devete pobjede ove sezone uz šest poraza.

Tri sekunde prije kraja Andre Igudala je imao tri slobodna bacanja, kojima je Denveru mogao donijeti produžetak. Međutim, pogodio je prva dva, ali promašio treće.

Najbolji igrač susreta bio je David Li iz Golden Stejta s 31 poenom, devet skokova i šest asistencija, dok je Klej Tompson ubacio 21.

Kod gostiju Igudala je ubacio 22, a Danilo Galinari 21 poen.

Golden Stejt sada ima učinak od devet pobjeda i šest poraza, dok Denver ima po osam pobjeda i poraza.

Majami - San Antonio 105:100 (Džejms 23 p, 9 sk, 7 as - Nil 20 p, 7 as)

Golden Stejt - Denver 106:105 (Li 31 p, 9 sk, 6 as - Igudala 22 p, 4 sk, 4 as)