Dabl-dabl Pekovića u porazu Minesote

Peković je u porazu Minesote od Portlanda 103:95 imao učinak od 18 poena, deset 10 skokova i dvije asistencije.
Nikola Peković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 24.11.2012. 09:53h

Nikola Peković je bio drugi strijelac tima, ali ni njegov dabl-dabl učinak nije pomogao Minesoti da izbjegne poraz od Portlanda u gostima sa 103:95. Kao starter, Peković je na parketu proveo skoro 33 minuta, tokom kojih je upisao 18 poena (uz loš šut iz igre od 13-4, te put sa linije bacanja 12-10) i 10 skokova, a imao je i dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Bolji učinak od njega u Minesoti imao je samo Kevin Lav sa 24 poena i 13 skokova.

Domaćine su do pobjede predvodili Demijen Lijar sa 28 poena, osam asistencija i četiri skoka i Vesli Metjuz sa 30 poena.

Pobjedi se radovao drugi crnogorski reprezentativac, Nikola Vučević, ali sa skromnijim učinkom u pobjedi Orlanda nad Klivlendom (108:104). Vučević je kao starter, takođe, igrao skoro 33 minuta, i zabilježio 10 poena (šut iz igre 11-5), osam skokova i dvije asistencije.

Džamir Nelson je bio najbolji u Orlandu sa 22 poena, te po šest skokova i asistencija, dok je u Klivlendu Anderson Varežao upisao 19 poena i 17 skokova, a Dion Vejters 25 poena.

I pored promjene trenera, LA Lejkersi su i dalje bez pobjede u gostima. Ovoga puta im je “mjeru uzeo” Memfis 106:98, i vratio se prvo mjesto u NBA ligi sa skorom 9-2. Memfis je dobio prvu četvrtinu 34:18, i tu više nije bilo povratka za goste. Rudi Gej sa 21 poenom, Majk Konli sa 19 i Zah Rendolf sa 17 i 12 skokova bili su najaslužniji za pobjedu domaćina.

Ni 30 poena Kobija Brajanta nije pomoglo Lejkersima da izbjegnu sedmi poraz u sezoni, drugi uzastopni, a četvrti u gostima. Potpuno je podbacio Dvajt Hauard koji je za 39 minuta sakupio samo sedam koševa, četiri skoka i tri asistencije.

Memfis je sam na vrhu i zbog trećeg poraza Njujorka od Hjustona, koji je “pomeo” goste sa 131:103. Džejms Harden je postigao 33 koša i devet puta asistirao, a Čandler Persons mu se priključio s 31 poenom, što mu je rekord karijere. Džeremi Lin je prvu utakmicu protiv bivšeg kluba zaključio sa 13 koševa.

U poraženom timu Karmelo Enthoni je ubacio 37 koševa, najviše ove sezone, pogodivši sedam trica, ali je imao i sedam izgubljenih lopti.

Boston - Oklahoma 108:100 (Pirs 27 p, Garnet 18 p - Djurent 29 p)

Bruklin - LA Klipers 86:76 (Lopes 26 p, Džonson 19 p - Pol 14 p, 9 as)

Šarlot - Atlanta 91:101 (Sešns 22 p - Horford 26 p, 13 sk, Korver 16 p)

Orlando - Klivlend 108:104 (Nelson 22 p, Aflalo 19 p - Vejters 25 p)

Memfis - LA Lejkers 106:98 (Gej 21 p, Konli 19 p - Brajant 30 p)

Hjuston - Njujork 131:103 (Harden 33 p, 9 as, Persons 31 p - Entoni 37 p)

Detroit - Toronto 91:90 (Monro 19 p, 11 sk, Prins 16 p - Barnjani 34 p)

Indijana - San Antonio 97:104 (Vest 22 p - Parker 33 p, 10 as, Dankan 22 p, 17 sk)

Portland - Minesota 103:95 (Metjuz 30 p, Lijar 28 p - Lav 24 p, 13 sk)

Finiks - Nju Orleans 111:108, produžetak (Moris 23 p, Dragić 20 p - Enderson 34 p, 11 sk)

Juta - Sakramento 104:102 (Hejvord 23 p, Vilijams 20 p - Evans 19 p)

Denver - Golden Stejt 102:91 (Igudala 29 p, Galinari 20 p - Li 21 p, 10 sk)