Vučević i Peković slavili kao starteri, Harden nastavio teror

Čikago je bio ubjedljiv protiv Klivlenda, a sezonu je odlično počeo i Njujork kog je Karmelo Entoni vodio do pobjede nad šampionima iz Majamija
Ažurirano: 03.11.2012. 14:13h

Bolji početak sezone nijesu mogli poželjeti - crnogorski reprezentativci Nikola Vučević i Nikola Peković bili su starter u prvim utakmicama svojih timova u ovoj NBA sezoni, i na kraju se radovali pobjedama.

Orlando je bio bolji od Denvera 102:89, a Vučević je za 16 minuta i četiri sekunde, koliko je proveo na terenu, upisao je šest poena (šut iz igre 6-3), četiri skoka, dvije blokade i ukradenu loptu.

Najefikasniji kod domaćina bio je Glen Dejvis sa 29 poena i 10 skokova. Orlandovu pobjedu je pokvario lom lijeve ruke u trećoj četvrtini turskog internacionalca Hidajeta Turkoglua.

Iako bez povrijeđenih Kevina Lava i Riki Rubija, Pekovićeva Minesota je bila bolja od Sakramenta 92:80, a naš centar je igrao skoro 32 minuta, tokom kojih je zabilježio devet poena (8-2 za dva poena, 8-5 sa linije bacanja), pet skokova i blokadu. Minesotu je do pobjede predvodio Džej Džej Barea sa 21 poenom i pet asistencija.

Šarlot je pobjedom nad Indijanom prekinuo seriju od 23 poraza, započetu prošle sezone, dok je Milvoki iznenadio Boston u gostima.

Džejms Harden, nova akvizicija Hjustona, je nastavio teror protivnika pa je u pobjedi nad Atlantom ubacio 45 poena, nakon što je na otvaranju sezone protiv Detrita postigao 37.

Klipersi su dobili derbi Los Anđelesa 105:95, pa Lejkersi i nakon tri utakmice ne znaju za pobjedu, četvrti put u klupskoj istoriji, a prvi put u posljednje 34 godine!

Ako se dode dodaju i utakmice u predsezoni, Lejkersi su pretrpjeli 11 poraza u isto toliko mečeva!

"Treba nam ta pobjeda, naravno da nam treba. Zbog toga je Kobe Brajant proveo toliko minuta na parketu, previše minuta", rekao je trener Lejkersa Majk Braun.

Brajant je za 43 minuta ubacio 40 poena (šut i igre 23-14, trojke 3-2, slobodna bacanja 10-10), i dodao 6 skokova, ali i šest izgubljenih lopti. Dvajt Hauard je dodao 13 poena i osam skokova, dok nije igrao Stiv Neš zbog povrede noge. Džamal Kroford je predvodio Kliperse, koji imaju dvije pobjede iz dva meča, sa 21 poenom, a Kris Pol je imao dabl-dabl učinak od 18 koševa i 15 asistencija.

Njujork, koji je prvi nastup u sezoni trebao imati u četvrtak protiv Bruklina, ali je utakmica odložena zbog uragana Sendi, koji je pogodio Istočnu obalu, pred 19 hiljada gledalaca u Medison Skver Gardenu je savladao šampiona Majami 104:84.

Domaćina, koji je nakon prve četvrtine vodio 33:17, predvodio je Karmelo Entoni sa 30 koševa i 10 skokova, a Niksi su do pobjede stigli uz samo 43 odsto šuta. Lebron Džejms je predvodio Majami sa 23 koša.

"Posljednjih dana nismo niti znali hoće li se utakmica igrati. Prije utakmice smo saznali da je otkazan Njujorški maraton. Morali smo dati najbolje od sebe za Njujorčane koji su došli da nas bodre. Morali smo im dati nekoliko sati mira i zadovoljstva. To je najmanje što smo mogli učiniti", komentarisao je Entoni.

Šarlot – Indijana 90:89 (Stefenson 15 p, 6 sk - Volker 30 p, 5 sk)

Orlando – Denver 102:89 (Dejvis 29 p, 10 sk - Galinari 23 p, 8 sk)

Atlanta – Hjuston 102:109 (Viljiams 22 p, 5 as - Harden 45 p, 7 sk, Lin 21 p, 10 sk, 7 as)

Boston – Milvoki 88:99 (Garnet 15 p, Rondo 14 p, 11 as - Dženings 21 p, 13 as)

Klivlend – Čikago 86:115 (Irving 15 p, Varežao 12 p - Buzer 19 p, 7 sk, 6 as, Hamilton 19 p, Robinson 16 p, 12 as)

Minesota – Sakramento 92:80 (Barea 21 p - Tomas 20 p)

Nju Orleans – Juta 88:86 (Lopes 19 p, 7 sk, Anderson 19 p, 6 sk - Foje 20 p)

Njujork – Majami 104:84 (Etoni 30 k, 10 sk - Džejms 23 p, 7 sk, 5 as)

Oklahoma Siti – Portland 106:92 (Vestbruk 32 p, 5 sk, 6 as, Djurent 23 p, 17 sk - Oldridž 22 p, 15 sk, Lilar 21 p, 7 as)

Finiks – Detroit 92:89 (Gortat 16 p, 16 sk, Bizli 16 p, 7 sk - Prins 18 p, Najt 13 p, 5 sk, 10 as

Golden Stejt – Memfis 94:104 (Kari 26 k, 5 sk, 7 as - Konli 21 p, 7 as, Gasol 21 p, 6 sk, 5 as)

LA Lejkers – LA Klipers 95:105 (Brajant 40 p, 6 sk - Kroford 21 p, Pol 18 p, 6 sk, 15 as)