Srušena Estonija, Crna Gora na pragu Eurobasketa

43 komentar(a)
Košarkaši Crne Gore, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 21.08.2012. 19:13h

Crna Gora je na pragu Evropskog prvenstva - košarkaši u crvenim dresovima nastavili su perfektni niz, savladali Estoniju u Talinu sa 77:64 (17:9, 16:14, 21:17, 23:24) i osamili se na vrhu grupe A.

Viza za Eurobasket, jasno je već sada, ne može da izmakne, jer tim Luke Pavićevića do kraja mora da ruši samo autsajdere i posao će biti završen.

Estonija je povela samo na startu, ali je kasnije sve bilo u znaku Crne Gore - serijom 8:0 je povela 8:2, a onda sa 13 uzastopnih poena stigla do rekordnih plus 19 (28:9) na isteku 14. minuta.

Domaći su zaprijetili, prišli na 33:28 u 23. minutu, ali su četiri vezana pogotka Blagote Sekulića i trojka sjajnog Suada Šehovića vratile "crvene" na bezbjednih 51:35.

Do kraja se nije postavljalo pitanje ko će biti pobjednik...

Suad Šehović je bio najefikasniji akter utakmice sa 22 koša (trojke 8-5), Vladimir Dašić je zaigrao kako zna i ubilježio 15 poena, Blagota Sekulić je upisao 12, a Bojan Dubljević je imao 10 pogodaka i 11 skokova.

Gert Dorbek je predvodio domaće sa 16 koševa, po 11 su ubacili Janar Talts i Sim-Sander Vene.

U prvom meču 3. kola grupe A, Srbija je u Slovačkoj slavila sa 93:71.