Hjuston porazom od Majamija ostao bez plej-ofa

Peković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 23.04.2012. 08:27h

Košarkaši Hjustona poraženi su sinoć u gostima od Majamija sa 97:88, čime su izgubili svaku šansu da se plasiraju u plej-of NBA lige.

Za osmo mjesto u Zapadnoj konferenciji, posljednje koje vodi u plej-of, boriće se Juta i Finiks.

Hjuston je na poluvremenu utakmice u Majamiju imao prednost od 13 poena, ali je domaćin odličnom igrom u posljednjoj četvrtini došao do pobjede. Igrači kluba sa Floride taj period dobili su sa 31:19.

Ekipu Majamija predvodio je Lebron Džejms sa 32 poena, osam skokova i pet asistencija, dok je u Hjustonu najbolji bio Čendler Parsons sa 23 koša, šest uhvaćenih lopti i dva dodavanja.

LA Lejkersi pobijedili su na svom terenu Oklahomu sa 114:109 poslije dva produžetka, a utakmicu je obilježilo isključenje košarkaša domaćeg tima Meta Vorld Pisa (eks Ron Artest).

On je u finišu druge četvrtine, prilikom proslave koša koji je postigao, laktom veoma jako u glavu udario protivničkog igrača Džejmsa Hardena.

Vorld Pis je do izbacivanja iz igre imao 12 poena, dok je povređeni Harden utakmicu završio sa 14.

Gosti iz Oklahome vodili su poslije prve tri četvrtine, ali su Lejkersi bili bolji u posljednjoj i uspjeli da izbore produžetak. U dodatnih pet minuta bilo je 6:6, nakon čega su domaći košarkaši drugi produžetak dobili sa 17:9.

Najefikasniji igrač Lejkersa bio je Kobi Brajant (26). Pau Gasol je upisao 20 pogodaka, 14 skokova i devet asistencija, a Džordan Hil 14 poena i 15 uhvaćenih lopti.

Minesota je poražena od Golden Stejta (93:88), a Nikola Peković je bio najbolji u svom timu sa 19 poena (šut iz igre 13-7, bacanja 5-5), 16 skokova, dvije asistencije i jednom blokadom.

Majami - Hjuston 97:88

LA Lejkers - Oklahoma 114:‚106 - nakon dva produžetka

Šarlot - Sakramento 88:114

Detroit - Toronto 76:73

Minesota - Golden Stejt 88:93

San Antonio - Klivlend 114:98

Denver - Orlando 101:74

LA Klipers - Nju Orleans 107:98