Poraz Minesote, Peković najefikasniji

Derbi večeri igran je u "Junajted centru", gdje je Čikago u potencijalnom finalu Istoka savladao Majami nakon produžetka - 98:86.
Džejms, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.04.2012. 10:03h

Crnogorski centar Nikola Pekević bio je najefikasniji u redovima Minesote u porazu od LA Klipersa. Pekmen je za 32 minuta ubacio 17 poena (šut iz igre 12-6) i uhvatio šest lopti, što nije bilo dovoljno "vukovima" da izbjegnu poraz od ekipe kojoj nedostaje samo jedna pobjeda kako bi osigurala plasman u plej-of.

"Vrelina" je imala pobjedu u rukama. Dvije sekunde prije kraja bilo je 84:81 za goste, a onda je Votson preko ruke ubacio trojku za izjednačenje i produžetak. A u dodatnih pet minuta samo je jedan tim postojao na parketu - Čikago. "Bikovi" su ubacili 12, a Džejms i društvo svega dva poena u dodatnih pet minuta, pa je Čikago slavio.

"Ovakav poraz boli. Ovo je najgori osjećaj koji sam imao ove sezone", izjavio je Lebron Džejms, zvijezda Majamija.

Ključ pobjede bio je učinak igrača s klupe. Rezerve Čikaga ubacile su čak 47 koševa, za razliku od igrača Majamija van prve petorke koji su doprinijeli sa svega sedam poena.

"Bench press", bio je jedan od atraktivnijih naslova američkih medija.

Uz to, Čikago je pogodio 11 trojki od čega sam Korver pet, a Majami svega četiri.

"Ne, nisam se brinuo o svojoj statistici. Važno mi je bilo da pobijedimo", izjavio je najbolji igrač Čikaga Derik Rouz koji je od 13 šuteva ubacio samo jedan, te završio meč sa mizerna dva poena!

Uz to je u produžecima ostao na klupi, sa strane je gledao kako njegovi saigrači pune koš Majamija.

San Antonio je na svom parketu slavio protiv Memfisa sa 107:97. Veteran Tim Dankan odigrao je sjajnu utakmicu ubacivši 28 poena i uhvativši 12 lopti.

Šarlot - Detroit 85:109 (Braun 13p, 5sk - Monro 25p, 11sk)

Minesota - LA Klipers 82:95 (Peković 17p, 6sk - Grifin 19p, 13sk)

San Antonio - Memfis 107:97 (Dankan 28p, 12sk - Gasol 14p, 10sk)

Čikago - Majami 96:86, produžetak (Buzer 19p, 11k - Džejms 30p, 6sk, 5as)

Golden Stejt - Dalas 103:112 (Tompson 24p, 7sk, 8as - Novicki 27p)