Preokret Majamija, porazi Oklahome i Lejkersa

Majami je pobijedio Finiks i nastavio seriju - sada ima 14 uzastopnih trijumfa na svom terenu
Džejms, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 21.03.2012. 09:51h

Majami je zaustavio seriju Finiksa od četiri pobjede, slavio sa 99:95 i nastavio da melje protivnike kada su mečevi na Floridi u pitanju.

"Vrelini" je ovo, naime, 14. uzastopni trijumf na svom terenu, ali je do njega došla tek u finišu, jer je Finiks vodio gotovo čitav meč.

Domaćin je do nove pobjede stigla zahvaljujući odličnoj partiji Krisa Boša (29 poena i devet skokova) i Dvejna Vejda koji je u završnici meča, kada je domaći tim preokrenuo rezultat, bio vrlo efikasan, a ukupno je ubacio 19 koševa. Lebron Džejms se istakao sa 20 pogodaka.

Finiks je vodio sa 90:80 sedam i po minuta prije kraja, ali je onda uslijedio pad - nije dao koš više od šest minuta, pa je tim sa Floride došao do prednosti (97:90). "Suncima" spasa više nije bilo...

"Bilo je sada ili nikada. Igrali su jako dobro. Gubili smo 10 razlike i morali smo da se pokrenemo", rekao je Vejd.

Kod Finiksa najbolji je bio Grent Hil sa 19 poena i sedam uhvaćenih lopti. Timu iz Arizone, koji ima skor od po 23 pobjede i poraza, predstoji velika bitka za mjesto koje vodi u plej-of.

LA Lejkersi su u Hjustonu doživjeli 18. poraz u sezoni, a nije im pomogla ni odlična partija Kobija Brajanta koji je ubacio 29 koševa.

Najefikasniji kod "raketa" su bili Luis Skola i Kortni Li sa po 23 koša.

Najbolji tim na Zapadu, Oklahoma, doživjela je 12. neuspjeh u sezoni na gostovanju u Solt Lejk Sitiju.

Čak šest igrača Jute je imalo dvocifren učinak, a predvodio ih je Pol Milsap sa 20 pogodaka. Al Džeferson je ubacio 16, a Demon Heris 15.

U ostalim mečevima, Njujork je savladao Toronto (106:87), Milvoki je pobijedio Portland 116:87 i upisao 6. trijumf u nizu, a Memfis je nadigrao Sakramento (119:110).

Indijana - La Klipers 102:89 (Grendžer 25 p - Grifin 23 p, 10 sk)

Majami - Finiks 99:95 (Boš 29 p - Hil 19 p)

Njujork - Toronto 106:87 (Stodemajer 22 p, 12 sk - Derouzen 17 p)

Hjuston - LA Lejkers 107:104 (Skola 23 p, Li 23 p - Brajant 29 p, Gasol 21 p)

Juta - Oklahoma 97:90 (Milsap 20 p - Vestbruk 23 p)

Sakramento - Memfis 119:110 (Tornton 31 p - Gej 23 p)

Portland - Milvoki 87:116 (Metjuz 21 p, Oldridž 21 p - Guden 19 p).