Novi dabl-dabl Pekovića, Vučevićev rekord u porazu

Nikola Vučević je u porazu Filadelfije na gostovanju Hjustonu (93:87) sa 18 pogodaka postavio rekord svoje NBA karijere, a imao je i osam uhvaćenih lopti i tri blokade
Nikola Vučević i Luis Skola, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 23.02.2012. 10:20h

Pauzu pred Ol-star vikend, Minesota čeka sa jednakim brojem poraza i pobjeda - “vukovi” su košem Luka Ridnura uz zvuk sirene savladali Jutu sa 100:98.

Trijumfu je mnogo doprinio i Nikola Peković, koji je opet ostvario dabl-dabl, pošto je za 32 i po minuta imao 15 poena (šut iz igre 11-3, bacanja 10-9) i 12 skokova.

Najefikasniji u pobjedničkom timu, koji je u posljednjoj četvrtini imao čak 16 koševa minusa, bio je Huan Hose Barea sa 22 koša, dok je Ridnur dodao 17.

“Džezere” je predvodio Pol Milsap (25).

Nikola Vučević je u porazu Filadelfije na gostovanju Hjustonu (93:87) bio najbolji igrač “siksersa”, pošto je sa 18 pogodaka (šut iz igre 12-8, penali 2-2) postavio rekord svoje NBA karijere, a za 28 minuta provedenih na terenu imao je i osam uhvaćenih lopti i tri blokade.

Luis Skola je odskočio među “raketama” sa 19 poena i 10 skokova. Zanimljivo, Vučević mu je dva puta "lupio" blokadu u posljednjih 80 sekundi.

U derbiju Zapada, LA Lejkersi su u Teksasu savladali Dalas sa 96:91. Pau Gasol je bio najbolji igrač gostiju sa 24 koša, dok je Dirk Novicki vodio aktuelnog šampiona sa 25 pogodaka i 12 skokova.

Oklahoma je lako izašla na kraj sa Bostonom (119:104, Rasel Vestbruk 31, Kevin Djurent 28), dok je Njujork bio bolji od Atlante (99:82). Džeremi Lin je imao 17 poena i devet asistencija.

Za vijest dana se, ipak, pobrinuo Žoakim Noa - sa po 13 koševa i skokova, te 10 dodavanja postao je prvi centar Čikaga koji je ostvario tripl-dabl u posljednjih 35 godina!

"Bikovi" su, naravno, nadvisili Milvoki (110:91).