Sutjeska u ABA 2 ligi, Budućnost i Mornar lako

Nikšićani petom pobjedom u Superligi, ovog puta na gostovanju Teodu, obezbijedili nastup u ABA 2 ligi naredne sezone
138 pregleda 3 komentar(a)
Nikola Đoković, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 06.05.2018. 21:05h

Tri kola je do kraja, a Sutjeska je već ispunila cilj - Nikšićani su u Tivtu savladali Teodo i petom pobjedom u Superligi obezbijedili nastup u ABA 2 ligi naredne sezone!

Teodo je prvu četvrtinu dobio sa 25:11, ali su gosti uzvratili sa 18:6 i na veliki odmor otišli samo sa minus dva.

Sutjeska je u uzbudljivoj završnici povela 74:71 sa dva bacanja Nikole Pavlićevića, da bi Emir Hadžibegović promašio trojku za izjednačenje, a potom je Nikola Đoković postavio konačnih 76:71.

Đoković je bio najefikasniji igrač meča sa 24 poena, Pavli- ćević je dao 15, a Điti Side je upisao 13 koševa i 12 skokova.

Kod domaćih su najbolji bili Milovan Savić i Miloš Đurišić sa po 16 pogodaka, jednim više od Hadžibegovića.

Budućnost je upisala i sedmu pobjedu u isto toliko mečeva, jer je savladala Lovćen u gostima sa 95:78. Cetinjani su u 2. četvrtini vodili 39:32, ali je u nastavku do izražaja došla klasa aktuelnog šampiona ABA lige.

Nemanja Gordić je bio najbolji u timu Aleksandra Džikića sa 22 poena, Kajl Gibson je dao 17, a dvocifren učinak je još imao samo Cetinjanin Petar Popović (10).

Mihailo Radunović je protiv svog bivšeg kluba bio najbolji igrač Lovćena sa 18 koševa i 12 uhvaćenih lopti.

Mornar je bio veoma ubjedljiv protiv Ulcinja - 96:62.