Majami poveo sa 2:0 protiv Bostona

Utakmica je prelomljena u posljednoj četvrtini, kada su kod rezultata 80:80 košarkaši Majamija napravili seriju od 14:0 i riješili meč
džejms, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 04.05.2011. 09:13h

Košarkaši Majamija krupnim koracima gaze ka finalu Istočne konferencije. Džejsm i drugovi su se u noći između utorka i srijede drugi put bez problema obračunali sa Bostonom (102:91) i ponovo pokazali da su jači, brži i mlađi tim.

Rezultat je 2:0 i serija se u subotu seli u Boston.

"Osjećaj je dobar, ali ovo je i dalje daleko, daleko, daleko od kraja. Još smo tek na početku", slikovito je opisao junak pobjede Lebron Džejms, koji je 24 od svojih 35 poena postigao u drugom poluvremenu.

Vejd je dodao 28, a Kris Boš 17 poena. Tri najbolja košarkaša Majamija tako su ukupno postigla 80 poena, za razliku od mizernih 36 koliko su zajedno ubacili trojica najboljih u Bostonu (Garnet 16, Pirs 13, Alen 7).

"Rezultat 0:2 nas ne plaši, niti nas čini nervoznim. Ovo samo doživljavamo kao priliku da preokrenemo i vratimo stvari u normalu", rekao je bek Bostona Rej Alen.

Meč je odlučen početkom posljednje četvrtine, kod rezultata 80:80, kada su košarkaši Majamija u seriji od 14:0 pokazali su svoju snagu, vještinu i eksplozivnost.

"Ne smijemo da zaboravimo da i dalje igramo protiv velikog tima, još sada na njegovom parketu", skrenuo je Džejms pažnju saigračima, dok je trener Bostona Dok Rivers samo kratko prokomentarisao:

"Nismo mogli ništa da uradimo. Sada čekamo treću utakmicu da probamo da ispravimo stvari".

Ovo je deveti put u istoriji da Boston u plej-of seriji krene sa 0:2. U prošlosti, samo je jednom uspio da se vrati iz takvog minusa - 1969. godine protiv Lejkersa. To valjda najbolje govori koliko Seltikse čeka težak zadatak.

Košarkaši Majamija odigrali su fantastično kao kolektiv, pa ih po završetku meča i nije previše zaboljelo što je titula najboljeg igrača regularnog dijela sezone otišla u ruke pleja Čikaga Dereka Rouza.

"Mi ne igramo za individualne nagrade, na kraju dana važno je samo kako je odigrao tim", kazao je Vejd.

Majami će pokušati u subotu u gostima da zada Bostonu konačan udarac.

"Neka mentalna i psihološka disciplina počne", istakao je trener Majamija Erik Spolestra.

A za razliku od Bostona, Oklahoma je uspjela da izjednači na 1:1 u seriji protiv Memfisa u polufinali Zapada. U Oklahomi sinoć je bilo 111:102 za domaći tim.

Majami - Boston 102:91 (Džejms 35p, Vejd 28p, 8sk, Boš 17p, 11sk - Rondo 20p, 12as, Garnet 16p, Pirs 13p, Grib 11p) - rezultat u seriji 2:0

Oklahoma - Memfis 111:102 (Djurent 26p, Harden 21p, Vestbruk 24p, Mejnor 15p - Konli 24p, Majo 16p, Rendolf 15, 9sk, Gasol 13p, 10sk) - rezultat u seriji 1:1