Sunovrat Lejkersa i Bostona, Brajant preskočio Olajdžuvona

Crnogorski reprezentativac Nikola Peković igrao je šest i po minuta u porazu Minesote od Jute, i nije se upisao u listu strijelaca, niti je zabilježio bilo kakav učinak u ostalim elementima.
68 pregleda 0 komentar(a)
Lejek - Sakramento, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.01.2011. 08:13h

Iznenađenje večeri u NBA ligi priredio je Sakramento, koji je u „Stejpls centru“ porazio Lejkerse (100:95), prvi put od decembra 2008. godine. Šampion nije ličio na sebe, a podatak da su Kingsi u trećoj četvrtini vodili i 20 poena razlike (81:61) dovoljno govori koliko loše igrali Lejkersi pred svojim navijačima protiv jedne od najslabijih ekipe lige (skor 11-33). Mnogi smatraju da je tim iz Los Anđelesa mislima bio na nedjeljnom meču sa Bostonom, u reprizi prošlogodišnjeg finala plej-ofa.

- Ne vjerujem. Možda smo malo razmišljali o tom meču, ali sumnjam da je to uticalo na naše izdanje – kazao je Kobi Brajant, koji je postigao 38 poena, od čega 21 u prvoj četvrtini, i zahvaljujući tom učinku je pretekao Hakima Olajdžuvona na osmom mjestu liste najboljih strijelaca svih vremena u NBA ligi.

- Nijesmo odigrali dobro u odbrani, propustili smo previše „pokrivanja“ i dozvolili protivniku previše otvorenih šuteva. Sinhronizacija nije bila dobra, bili smo spori u rotacijama, što nas je koštalo poraza. Jednostavno, u odbrani smo potpuno podbacili. Čeka nas puno posla, moramo da nastavimo da radimo da budemo što konstantniji – dodao je Brajant.

Sakramento je do pobjede, treće važne u gostima u posljednje tri nedjelje (Njujork, Portland) predvodio DeMarkus Kazins sa 27 poena (poen manje od ličnog rekorda u dresu Kingsa), a u dabl-dabl učinku dodao je i 10 skokova.

- Osjećam se kao da sam osvojio titulu – opisao je osjećaj zadovoljstva nakon pobjede protiv šampiona Kazins.

Iako bez povrijeđenih Krisa Boša i Dvejna Vejda, Majami je uspio da zabilježio domaću pobjedu protiv Detroita (88:87). Džejms Džons je omeo Ostina Deja u njegovoj namjeri da zakuca i svom timu donese pobjedu. Pokušaj je završio na obruču, a gosti su smatrali da je Džons faulirao Deja. Prethodno, Edi Haus je 6,5 sekundi prije kraja bio precizan sa linije za slobodna bacanja i donio Majamirju vođstvo i pobjedu. Lebron Džejms je bio sjajan za 39 poena, uz devet asistencija i osam skokova. Ben Gordon je sa 21 poenom bio najefikasniji kod gostiju.

Boston je ubjedljivo poražen u gostima od Finiksa (88:71), sa očajnim učinkom na šutu. Marsin Gortat je predvodio domaće do pobjede sa dabl-dabl učinkom od 19 poena i 17 skokova, dok je Kevin Garnet u gostujućem timu bio najbolji sa 18 poena i devet skokova.

Rezultati: Filadelfija - Memfis 94:99 (Holidej 16p, Miks 16p – Rendolf 22p, 12sk), Toronto – Milvoki 110:116 (A. Džonson 24p, 12sk – Maget 29p, 11sk), Indijana – Nju Džersi 124:92 (Danlivi 30p – Lopes 28p), Atlanta – Njujork 111:102 (Dž. Džonson 34p, Harford 19p, 14sk), Majami – Detroit 88:87 (Džejms 39p, Miler 12p, 10sk – Gordon 21p, Mekgrejdi 14p, 10as), Klivlend – Denver 103:117 (Hikson 24p, 14sk – Entoni 33p), Čikago – Orlando 99:90 (Deng 26p, Rouz 22p, 12as – Hauard 40p, 15s), Oklahoma Siti – Vašington 124:117 (Durent 40p, Vestbruk 35p, 13sk, 13as – Jang 32p, Buker 21p, 12sk), Juta – Minesota 108:100 (Milsap 30p – Lav 22p, 15sk), LA Lejkers – Sakramento 95:100 (Brajant 38p – Kazins 27p, 10sk), Finiks – Boston 88:71 (Gortat 19p, 17sk – Garnet 18p), Golden Stejt – Šarlot 113:121 (Kari 27p, Ogustin 27p, 12sk).