Majami i Dalas u minus fazi

Nikola Peković je za skoro 18 minuta igre u dresu Minesote imao učinak od osam poena i šest skokova, uz 50 odsto šuta iz igre (6-3) i sa oba pogođenja slobodna bacanja.
Ažurirano: 16.01.2011. 11:56h

Odsustvo Lebrona Džejmsa zbog povrede, očigledno, je problem za Majami, jer su Hitsi izgubili drugu uzastopnu utakmicu bez svoje najveće zvijezde, a treću zaredom ukupno – nakon Klipersa i Denvera, ovoga puta im je „mjeru“ uzeo Čikago sa 99:96. Da sve bude još gore, tokom meča je povredu skočnog zgloba zaradio i Kris Boš, pa je sva odgovornost na meču pala na leđa Dvejna Vejda, koji je meč završio sa 33 poena. Usamljeni Vejd, međutim, nije uspio spriječiti poraz u Čikagu, prije svega zbog sjajne partije Derika Rouza koji je domaće vodio do pobjede sa 34 poena i osam asistencija.

Nakon devet mečeva pauze zbog povrede desnog koljena u tim Dalasa se vratio Dirk Novicki, ali ni njegov povratak nije promijenio trend poraza Maveriksa u posljednje vrijeme. Dalas je u gostima protiv Memfisa doživio peti uzastopni poraz (89:70), i postigao najmanji broj poena na jednoj utakmici u dosadašnjem toku sezone. Zek Rendolf je bio najzaslužniji za pobjedu Memfisa sa dabl-dabl učinkom od 23 poena i 20 skokova. U ekipi Dalasa najbolji je bio Jan Manhimi sa 17 poena. Novicki je na parketu proveo 15 minuta, postigao sedam poena, a onda je nakon žestoke svađe sa Rendolfom zaradio isključenje. Za nešto više od 14 minuta na terenu, Saša Pavlović se nije upisao u listu strijelaca, pošto je promašio dva šuta za tri poena, a imao je po skok i blokadu.

Peković dobar u porazu Majamija

Minesota je poražena u gostima od Orlanda (108:99), a u porazu svoje ekipe dobar učinak je imao crnogorski reprezentativac Nikola Peković, koji je za skoro 18 minuta igre (morao je van zbog šest ličnih grešaka) imao učinak od osam poena i šest skokova, uz 50 odsto šuta iz igre (6-3) i sa oba pogođenja slobodna bacanja.

Rezultati: Vašington - Toronto 98:95 (Jang 29p, 6sk, 4as – Barnjani 25p, 7sk, Kalderon 21p, 9sk, 15as), Šarlot – Nju Orleans 81:88 (Džekson 15p, 8sk, Braun 12p, 14sk – Vest 26p, 8sk, 3as), Atlanta - Hjuston 106:112 (Džonson 30p, 7as, Horford 24p, 10sk, 8as – Bruks 24p, 10as), Detroit - Sakramento 110:106 (Prins 21p – Evans 25p, 5sk, 11as), Orlando - Minesota 108:99 (Bruer 23p – Ričardson 21p, Ridik 21), Čikago - Majami 99:96, (Rouz 34p, 8as – Vejd 33p, 6sk), Memfis - Dalas 89:70 (Randolf 23p, 20sk – Mahinmi 17p), Denver - Klivlend 127:99 (Hilario 22p, 7sk, Bilaps 21p, 8as – Sešn 21p, 9as), Portland - Nju Džersi 96:89 (Oldridž 27p, 9sk – Lopes 32p).