Majstorica: Sutjeska savladala Mornar i izborila put u Bar

Drugi finalista biće poznat u nedjelju, kada će se igrati treći meč u Baru
1868 pregleda 0 komentar(a)
Sa večerašnje utakmice Sutjeska - Mornar (Foto: Milan Šapurić), Foto: Milan Šapurić
Ažurirano: 17.05.2019. 21:35h

Sutjeska je izborila majstoricu u Baru - nikšićki košarkaši savladali su Mornar na svom terenu u drugom polufinalnom susretu plej-ofa Erste Super lige 75:73 (20:26, 10:15, 21:11, 24:21).

Drugi put u Superligi, Sutjeska je na svom parketu “uzela mjeru” šampionu. A nakon prvih 20 minuta nije izgledalo da će se na kraju radovati Nikšićani.

Izabranici Mihaila Pavićevića su u prvoj četvtini vodili do 10 razlike (12:2), u drugoj su u dva navrata imali 11 razlike (38:27, 41:30), koliko je iznosila prednost gostiju na odmoru.

Serijom 9:0, Sutjeska se do sredine treće dionice vratila u igru (41:39), ali je Mornar do kraja četvrtine uspio da održi minimalnu prednost (52:51). Veljko Brkić je u prvom minutu posljednje četvrtine pogodio za prvo vođstvo Sutjeske (53:52), i Mornar do kraja meča više nije vodio.

Sutjeska je odlučujuću prednost stekla na dva minuta prije kraja, kada je Radosav Spasojević pogodio trojku za 73:67. Nikola Rebić je sa linije slobodnih bacanja omogućio Mornaru da smanji na 73:70, a šansu da potpun priključak ili izjednačenje u istom minutu nijesu iskoristili Rebić (šut za dva poena) i Marko Mugoša (za tri).

Tačku na meč stavio je Boris Lalović sa linije bacanja, 10-sekundi prije kraja, a Mugoša je uz zvuk sirene trojkom samo postavio konačan rezultat…

Ekipu Zorana Glomazića predvodili su Nikola Pavlićević (šest asistencija i četiri skoka) sa 23 poena i Draško Knežević (sedam asistencija i šest skokova) sa 21, a dvocifren je još bio Spasojević sa 11 poena, a imao je i 10 skokova.

Kod Barana, Rebić (osam asistencija) i Uroš Luković postigli su po 18 poena.

Prvi finalista je Budućnost Voli, koja je slavila na Cetinju protiv Lovćena 89:84 i riješila seriju 2-0 u pobjedama.