FIBA: Srbija ispred SAD, Crna Gora iza Novog Zelanda

5099 pregleda 18 komentar(a)
Košarkaši Crne Gore, Foto: Filip Roganović

Deset dana pred početak Mundobasketa, a nakon prvih ozbiljnijih kontrolnih mečeva, FIBA je objavila drugu rang listu učesnika Svjetskog prvenstva.

U odnosu na prethodnu, iz 14. avgusta, na njoj je velika promjena - Srbija je, smatra svjetska kuća košarke, favorit broj jedan, ispred SAD.

"Tim Saše Đorđevića je osvojio jaki turnir u Atni, pobijedio Grčku, sa Janisom Adetokumbom, pred 18 hiljada navijača, bez Nikole Jokića. Kakav tim", navela je FIBA.

"Izgleda malo čudno staviti SAD na drugo mjesto. Ali, nije u pitanju njihov kvalitet, već uvažavanje rezultata rivala. Takođe, ima i malo tradicije - Amerika nikada nije osvojila svjetsku titulu u Aziji (peta na Filipinima 1978, treća u Japanu 2006), a nikada nijedna selekcija nije tri puta zaredom bila prvak svijeta.

Crna Gora je prije sedam dana bila 20. na listi, a nakon turnira u Lionu pala je za tri mjesta.

"Crna Gora će biti jedan od rijetkih timova koji će pokušati da izbjegne 'run-and-gun' i tranzicionu košarku",. navodi FIBA.

Grčka je peta na listi, Brazil deseti, a Novi Zeland 21...