Real dobio derbi u Tel Avivu, šesti poraz Asvela, Olimpijakos bolji od Baskonije

991 pregleda 0 komentar(a)
Ljulj na meču sa Makabijem
Ažurirano: 30.01.2020. 22:55h

U derbiju 22. runde Real je slavio u Tel Avivu protiv Makabije 81:77.

Meč je odlučen u finišu, mada je Real sredinom treće četvrtine imao dvocifrenu prednost (55:45).

Do 16. pobjede u sezoni, prve nakon tri vezana poraza, Real je vodio Entoni Rendolf sa 19 poena.

Najefikasniji igrač meča bio je Makabijev Skoti Vilbekin sa 21 poenom. Makabi ima 14 pobjeda i osam poraza.

Asvel je doživio šesti vezani poraz - tim Zvezdana Mitrovića izgubio je od Žalgirisa kod kuće 79:74.

Francuski šampion je poveo 74:73, trojkom Tejlora 47 sekundi prije kraja, ali su gosti preko Lekavičijusa uzvratili za 76:74, a u penal završnici su Ledej i Vokap ovjerili pobjedu.

Olimpijakos je pobijedio Baskoniju Duška Ivanovića u Pireju 80:70.

Ogastin Rabit je upisao 19, a Vasilis Spanulis 14 poena.

Barselona je ubjedljivo pobijedila Zenit 90:72.