Danilo Nikolić heroj! Krilni centar Budućnosti uz zvuk sirene za trijumf nad Partizanom!

Sjajno izdanje u Beogradu 27-godišnji Podgoričanin krunisao trojkom na isteku drugog produžetka za konačnih 101:99

31405 pregleda 1061 reakcija 38 komentar(a)

U kožu navijača Budućnost Volija uvukao se košem pet sekundi prije kraja za najveću pobjedu u klupskoj istoriji, nad tadašnjim prvakom Evrope - CSKA, a večeras je zacementirao status jednog od miljenika u rodnom gradu - Danilo Nikolić je fenomenalnu partiju protiv Partizana krunisao trojkom uz zvuk sirene na kraju drugog produžetka za pobjedu u Beogradu 101:99!

Krilni centar je meč završio sa 21 poenom, bez promašaja (trojke 2-2, za dva i slobodna bacanja po 5-5), što i nije čudno kada je njegova napadačka igra u pitanju.

Ovog puta je i u odbrani bio odličan, a dokaz da je sazreo je činjenica da je posljednjih šest minuta produžetaka igrao sa četiri faula...

U prvom velikom derbiju ABA lige u sezoni 2020/2021. Budućnost je sjajno šutirala i vodila od starta, ali nijednom nije imala dvocifrenu razliku, sve do isteka 28. minuta, kada je povela 63:53.

To kao da je bio signal za buđenje Beograđana, koji su preko šest minuta zatvorili sve prilaze svom košu i serijom 16:0 preokrenuli na 69:63.

Melvin Edžim, Nikola Ivanović i Vili Rid su vratili prednost (76:75), ali pri tom rezultatu nisu iskorištena dva napada - prvo je Edžim napravio peti faul, potom je Suad Šehović promašio trojku (do tada imao 3-3), da bi u odbrani i Rid ispao iz igre zbog prekršaja nad Ognjenom Jaramazom.

Mladi bek Partizana je pogodio oba bacanja, a Nikolić četiri sekunde prije kraja, na asistenciju Dragana Apića nakon ofanzivnog skoka, dao svoj 16. poen za 78:77.

Vlado Šćepanović je uzeo tajm-aut, nakon kojeg je upravo Nikolić napravio faul nad Vilijemom Mozlijem na 2,1 sekundu do kraja.

Američki centar je realizovao samo drugo i obezbijedio produžetke, mada je Ivanović umalo dao još jednu istorijsku trojku u Beogradu.

Bez Edžima i Rida, Budućnost je u produžecima na centarskim pozicijama imala Apića sa četiri i Nikolića, koji je napravio četvrti faul u 4. minutu dodatka.

Sa tim problemom je Petar Mijović ušao i u drugi produžetak, da bi nakon 75 sekundi i Apić morao van igre pri vođstvu 91:88.

Tada je Džastin Kobs sa trojkom i dva bacanja stigao do cifre od 27 koševa i povisio na 96:92, Partizan izjednačio i imao napad za preokret, ali je Jaramaz promašio, a Ivanović 17 sekundi prije isteka 50. minuta pogodio za 98:96.

Šćepanović je na tajm-autu crtao akciju za Rada Zagorca, ali je Budućnost to osujetila.

Bolje da nije - Kodi Miler-Mekintajr je iz gotovo nemoguće pozicije pogodio trojku na 1,3 sekundu do kraja.

Pravda je, ipak, bila uz „plave” - Mijović je nacrtao akciju za Nikolića, koji je magično pogodio za veliku pobjedu!

I toliko oduševio Kobsa, da je nakon utakmice odmah na Tviteru napisao „Crnogorski Kevin Durent”.

PARTIZAN - BUDUĆNOST VOLI 99:101 (20:22, 21:24, 19:17, 18:15, 8:8, 13:15)

Beograd - Hala sportova „Ranko Žeravica”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Pukl, Boltauzer (Slovenija), Hordov (Hrvatska).

Partizan: Mika 12 (2-2), MILER-MEKINTAJR 15 (8-6), ZAGORAC 12 (2-2), Pejdž 3, Dangubić 10 (6-3), Gordić 10 (3-3), S. Janković 6 (1-0), JARAMAZ 24 (4-4), N. Janković 3 (2-1), TOMAS 1 (2-1), Trifunović, MOZLI 3 (2-1).

Budućnost Voli: KOBS 27 (9-9), Ivanović 11 (2-2), EDŽIM 10, Šehović 9, D. NIKOLIĆ 21 (5-5), Apić 12 (3-2), Z. Nikolić, Von, POPOVIĆ, RID 11 (4-3), Žugić.