Milvoki bolji od Klivlenda, Sakramento do pobjede nakon preokreta

Vašington je ostvario pobjedu kod kuće protiv Nju Orleansa 116:106 i ostao u plej-of zoni
Lebron Džejms, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.12.2017. 07:19h

U NBA ligi odigrana su samo tri meča, a najneizvjesnije je bilo u Milvokiju, gdje su Baksi u derbiju Istoka savladali Klivlend 119:116.

Kod domaćina Adetokumbo je bio najefikasniji sa 27 poena, uz 13 skokova i osam asistencija, a pratio ga je i Bledso koji je upisao 26 poena.

U redovima Klivlenda dominirao je Lebron Džejms sa 39 poena i sedam asistencija. Kevin Lav je dodao 21, a Vejd 14 poena.

Ekipa Sakramento Kingsa slavila je na gostovanju protiv Filadelfije 101:95, iako je gubila i sa 16 poena razlike.

Kod pobjednika najefikasniji bio je Zek Rendolf sa 27 poena, dok je Badi Hild postigao 24. Bogdan Bogdanović je za 18 minuta postigao samo četiri poena, a imao je još i tri asistencije i skok.

Na drugoj strani Robert Kovington postigao je 17 poena, Džered Bejlis 15, Ben Simons imao je 13 poena uz 12 skokova. Hrvatski reprezentativac Dario Šarić je za 30 minuta postigao 11 poena uz devet skokova, tri asistencije i ukradenu loptu.

Vašington je ostvario pobjedu kod kuće protiv Nju Orleansa 116:106 i ostao u plej-of zoni. Bredli Bil je postigao 26 poena, a Džon Vol 18 uz 10 asistencija i šest skokova. Na drugoj strani Entoni Dejvis je zabiležio 37 pogodaka uz devet skokova, dok je Demarkus Kazins imao dabl dabl od 26 poena i 13 skokova.