Novak Musić meč-viner: Podgorica prekinula seriju poraza i vratila se u igru za plej-of

4587 pregleda 2 komentar(a)
Novak Musić, Foto: ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Podgorice prekinuli su seriju od tri poraza i ostvarili važnu pobjedu u borbi za plej-of ABA 2 lige.

Tim Zorana Kašćelana savladao je Helios 87:85 u drugom meču trećeg "balona", čiji je domaćin Sarajevo.

Podgorički sastav imao je sredinom treće četvrtine 12 poena prednosti, ali je meč odlučen dvije sekunde prije kraja - meč-viner je bio Novak Musić, koji je iz prodora pogodio za pobjedu.

Prethodno je Podgorica ispustila prednost i 83:77, koju je stekla dva minuta prije kraja, kada je izgledalo je da je preuzela kontrolu rezultata i da sigurno ide ka pobjedi.

Helios je, međutim, došao do izjednačenja 85:85, 15 sekundi prije kraja, nakon greške Musića u prevođenju lopte...

Musić se, međutim, iskupio na najbolji način, efektnom solo akcijom u posljednjem napadu.

Bek Podgorice je upisao 17 poena, koliko i Vladimir Tomašević, 16 je ubacio Marko Kovačević.

Podgorica nakon devet mečeva ima skor 5-4.

Za dva dana igra treću utakmicu u Sarajevu protiv Gorice.