Lejkersi nemoćni bez Lebrona, Majami u padu, rekord karijere Foksa

Košarkaši Portlanda pobijedili su Majami sa 125:122

3429 pregleda 0 komentar(a)
Foks na meču sa Golden stejta, Foto: AP

Košarkaši Sakramenta pobijedili su prošle noći na svom terenu Golden stejt sa ubjedljivih 141:119, predvođeni Dearonom Foksom koji je upisao partiju karijere u NBA ligi.

Foks je utakmicu završio sa 44 poena, uz šut iz igre 16/22, a upisao je i sedam asistencija. Najbolje su ga pratili Rašon Holms sa 25 i 11 skokova i Tajris Haliburton koji je ubacio 21 poen, uz šest trojki.

Na drugoj strani najbolji je bio Endrju Vigins sa 26 poena i deset skokova.

Košarkaši Portlanda pobijedili su Majami sa 125:122.

Portland je do pobjede vodio Si Džej Mekalum sa 35 poena, Demijan Lilard je dodao 22, a Karmelo Entoni dva poena manje.

U ekipi Majamija, koja je vezala i peti poraz, najbolji su bili Bem Adebajo i Tajler Hiro sa po 29 poena.

Košarkaši Filadelfije zabiljležili su četvrtu uzastopnu pobjedu, a ukupno 32. u sezoni, pošto su prošle noći slavili protiv Los Anđeles Lejkersa sa 109:101.

Najefikasniji u vodećem timu Istoka bio je Deni Grin sa 28 poena, Set Kari je dodao 19, a Tobajas Heris 17 poena.

Lejkersi, koji su i dalje bez Lebrona Džejmsa i Entonija Dejvisa, upisali su četvrti poraz u nizu. Najbolji u poraženom timu je bio Kajl Kuzma sa 25 poena, dok je Denis Šruder dodao 20 uz 11 asistencija.

Četvrtu pobjedu u nizu upisali su i Los Anđeles Klipersi koji su bili bolji od San Antonija sa 98:85.

Kliperse je do pobjede vodio Redži Džekson sa 28 poena, a najbolje ga je pratio Pol Džord sa 24 poena i 13 skokova. U četvrtom uzastopnom porazu San Antonija najbolji je bio Demar Derozan sa 23 poena.

Košarkaši Njujorka pobijedili su Vašington sa 106:102, predvođeni Alekom Bruksom koji je postigao 27 poena od čega 15 u posljednjoj četvrtini.

Ar Džej Beret je dodao 24 poena i deset skokova za pobjednički tim, dok je Imanuel Kvikli ubacio 16 poena.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Bredli Bil sa 26 poena, ali je iz igre šutirao samo 8/23.

Rui Hašimura je meč završio sa 21 poenom, dok je Rasel Vestbruk upisao 13 poena, 18 skokova i devet asistencija, ali je imao i osam izgubljenih lopti.