Slabija partija Vučevića, Bogdanovićev meč karijere u NBA

Bogdan Bogdanović, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 02.12.2017. 08:09h

Crnoogorski reprezentativac Nikola Vučević nije imao uspješno veče u NBA ligi. Vučević je u porazu Orlanda od Golden Stejta 133:112, za 26 minuta ubacio šest poena, a imao je i sedam skokova i dvije asistencije.

Meč je obeležilo i isključenje Kevina Djurenta u posljednjoj četvrtini zbog prigovora sudiji.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je trio Tompson-Djurent-Kari. Tompson je ubacio 27 poena, Djurent 25, a Kari je meč završio sa 23 koševa i 10 asistencija.

Kod Orlanda, Eron Gordon je ubacio 29 poena, Evan Furnije 22, dok je Džonaton Simons meč završio sa 18. Crnogorski centar Nikola Vučević prikazao je nešto slabiju partiju, pošto je sa 25 minuta zabeležio šest poena i sedam skokova.

Kod Orlanda, Eron Gordon je ubacio 29 poena, Evan Furnije 22, dok je Džonaton Simons meč završio sa 18.

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović odigrao je sinoć najbolji meč od dolaska u NBA ligu.

U pobjedi Sakramenta nad Čikagom (107:106) Bogdanović je za 30 minuta ubacio 19 poena (6/12, za tri 1/2), a imao je i tri skoka, čeitiri asistencije, jednu ukradenu i tri izgubljene lopte.

Ukupna procenat šuta iz igre bivšeg beka Fenerbahčea bio je 50 odsto.

Pored Bogdanovića u timu Kingsa istakao se Rendlof sa 25 poena.

U timu Čikaga Grant je bio najefikasniji sa 17 poena, dok su po 14 ubacili Markanen, Lopez i Cipser.

Ekipa Memfisa nastavljas a porazima. Ovoga puta bolja je bila ekipa San Antonija 95:79. Ovo je 10. uzastopni poraz Memfisa.

Sa druge strane, Sparsima je to četvrta pobeda u nizu, a ukupno 15. za treće mesto na Zapadu.

U duelu braće Gasol bolji je bio mlađi, koji je meč završio sa 16 poena i 13 skokova. Sa druge strane, Pau Gasol je za 29 minuta upisao osam poena i isto toliko skokova. Najefikasniji kod pobjedničkog tima bio je Lamarkus Oldridž sa 22 poena, 18 je dodao Rudi Gej, a 11 Manu Đinobili.

Kod Grizlisa, pored Gasola dvocifreni su bili još Meklemor (14 poena) i Parsons (12 poena).