Poraz Denvera, još jedan dobar meč Jokića, Vestbruk se izjednačio sa Robertsonom

Jokić je meč završio sa 29 poena, sedam skokova i šest asistencija

7215 pregleda 5 komentar(a)
Jokić u duelu sa Durentom, Foto: Reuters

Košarkaši Denvera poraženi su od Bruklina 125:119 i upisali drugi uzastopni poraz, a treći na posljednja četiri meča.

Denver je u prvom poluvremenu bio bolji, na pauzi imao 15 poena prednosti, da bi u nastavku Bruklin uspio da preokrene rezultat i upiše pobjedu.

U ekipi Denvera ponovo je najbolji bio Nikola Jokić, koji je meč završio sa 29 poena, sedam skokova i šest asistencija.

Jokića je pratio Majkl Porter Junior, koji je ubacio 28 poena. Fakundo Kampaco dodao je 19 poena, Markus Hauard imao je 13, a novajlija Ostin Rivers je postigao 12 poena.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji je bio Kevin Durent sa 33 poena, a imao je i 11 skokova i sedam asistencija. Kajri Irving je meč završio sa 31 poenom, dok je Blejk Grifin meč okončao sa 20 poena.

Vašington je slavio protiv Indijane 133:132, a košarkaš Vizardsa, Rasel Vestbruk ostvario 181. tripl-dabl u karijeri, čime se izjednačio sa legendarnim Oskarom Robertsonom na prvom mjestu večne liste.

Rasel Vestbruk je utakmicu okončao sa 33 poena, 19 skokova i 15 asistencija, a imao je i sedam izgubljenih lopti za skoro 44 minuta na parketu.

U ekipi Vašingtona istakao se još Bredli Bil sa 50 poena. Rui Hačimura imao je 13, a Davis Bertans 10 poena

U poražemom timu istakao se Litvanac Domantas Sabonis, koji je imao tripl-dabl – 30 poena, po 13 skokova i asistencija.