Debakl Orlanda, Boston nastavio niz, šampion nadoknadio minus 22

NBA, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.11.2017. 08:40h

Košarkaši Orlanda ubjedljivo su poraženi od Jute (125:85), aa Nikola Vučević je za 23 minuta postigao osam poena.

Crnogorski reprezentativac je u četvrtom uzastopnom porazu Orlanda upisao i dva skoka, jednu asistenciju i tri ukradene lopte.

U redovima Jute najbolji su bili Rodni Hud sa 31 poenom i Fejvors sa 25 koševa i 11 skokova.

Košarkaši Portlanda savladali su Sakramento 102:90, a srpski reprezentativac u redovima Sakramenta Bogdan Bogdanović postigao je 12 poena i zabilježio tri asistencije za 27 minuta na parketu.

Najefikasniji kod Kingsa bio je Vili Koli-Stejn sa 18 poena, 17 je ubacio Zek Rendolf, a 13 Frenk Mejson.

Kod pobjednika, najbolji je bio bekovski tandem Lilard-Mekolum. Lilard je ubacio 22 poena i zabilježio šest asistencija, dok je Mekolum meč završio sa 25 koševa i četiri dodavanja. Značajan doprinos trijumfu dao je i centar iz BiH Jusuf Nurkić, koji je imao 14 poena, sedam skokova, dve asistencije i četiri blokade za 24 minuta u igri.

Košarkaši Golden Stejta pobijedili su Filadelfija 76erse na gostovanju 124:116, uprkos zaostatku od 22 poena na poluvremenu.

Tom pobjedom, šampion je došao do skora 12-4 i nalazi se na drugom mjestu Zapada, dok je Filadelfija sedma na Istoku sa 8-7.

Najefikasniji u redovima Golden Stejta bio je Stef Kari sa 35 poena (11-22 iz igre), 27 je ubacio Kevin Durent, a 17 Klej Tompson.

Kod Filadelfije, dabl-dabl učinke ostvarili su Ben Simons i Dario Šarić. Prvi je uz 23 poena imao 12 asistencija, dok je drugi pored 13 koševa zabilježio 10 skokova. Džoel Embid je meč završio sa 21 poenom, a 20 je dodao Džej Džej Redik.

Pobjedom nad Atlanta Hoksima 110:99, Boston Seltiksi su pobjednički niz produžili na 15 mečeva i sa skorom 15-2 učvrstili prvu poziciju na Istoku. Sa druge strane, Atlanta je zabilježila 13. poraz iz 16 mečeva i trenutno je posljednja u toj konferenciji.

Najefikasniji kod gostiju bio je Kajri Irving sa 30 poena (5-6 za tri), 27 je ubacio Džejlen Braun, a po 14 Džejson Tejtum i Markus Moris.

Kod Atlante, Denis Šruder je imao 23 poena i devet asistencija, Bejzmor je dodao 19, a Kolins 18 koševa.