Sutjeska u drugom poluvremenu srušila Rogašku, Tomašević vodio Nikšićane do prve pobjede

Sutjeska - Rogaška 79:73

7639 pregleda 3 komentar(a)
Vujošević i Dornik, Foto: ABA League 2/Dragana Stjepanović

Košarkaši Sutjeske savladali su Rogašku 79:73 u meču 1. kola ABA2 lige na Zlatiboru.

Nikšićani su vodili većim dijelom 1. četvrtine, ali u drugih 10 minuta Rogaška pravi seriju 8:0 i dolazi do prednosti (30:22), koju uvećava na maksimalnih 10 poena nakon 20 minuta igre (47:37).

I početak 2. poluvremena krenuo je u znaku slovenačkog tima, ali je Sutjeska polako topila prednost rivala, da bi nakon poena Radosava Spasojevića sa linije slobodnih bacanja na 3:39 do kraja meča stigla do izjednačenja - 71:71.

Ključni momenat dogodio se 49 sekundi prije kraja kada je večeras sjajni Vladimir Tomaševič postigao dva poena za preokret - 74:73.

Do kraja meča Jovan Vojinović je pogodio za tri poena i samo potvrdio pobjedu ekipe, koju vodi Velimir Gašić.

Tomašević je odigrao sjajan meč - 26 poena, osam skokova, tri asistencije i indeks 32! Spasojević je meč završio sa 16 poena, pet skokova i tri asistencije, a Ilija Varajić je imao 11 poena.

Sutjeska u petak (18 h) igra protiv Pelistera.