Mitrovićev Monako poražen od Reala: Gubili 25 razlike, potom poveli, ali nijesu mogli do iznenađenja

Real slavio 94:86 u 3. kolu Evrolige

5136 pregleda 3 komentar(a)

Gubili su 25 razlike u 1. poluvremenu, uspjeli da preokrenu i povedu u posljednjoj četvrtini, ali nijesu mogli do iznenađenja - košarkaši Monaka izgubili su večeras u Madridu od Reala 94:86 u 3. kolu Evrolige.

Real je na startu poveo 11:1, u 1. četvrtini ubacio 30 poena, sredinom 2. nakon trojke Rudija Fernandesa imao i plus 25 (44:19), ali je Monako do odlaska na odmor uspio da smanji zaostatak na podnošljivih 12 poena (51:39).

U 2. poluvremenu viđen je sjajan meč, Monako se borio, nije odustajao ali ipak nije nagrađen za trud.

Gosti iz Monte Karla izjednačili su na 4:17 do kraja meča kada je trojku pogodio Vil Tomas (81:81), koji je u sljedećem napadu pogodio i za dva i donio preokret - 83:81.

Bilo je to jedino vođstvo ekipe Zvezdana Mitrovića. Real je uspio ponovo da povede, a nakon trojke Rudija Fernandesa 62 sekunde prije kraja i da prelomi meč.

Najefikasniji kod Reala bio je Jabusele sa 18 poena. Kozer je ubacio 12.

Kod Monaka 24 poena Džejmsa, 12 Hola, a 11 Tomasa.