Sutjeska sigurna protiv Danilovgrada, dabl-dabl Spasojevića

Tim Velimira Gašića upisao drugu pobjedu u šampionatu

2828 pregleda 0 komentar(a)

Košarkaši Sutjeske savladali su večeras Danilovgrad 81:71 u posljednjem meču 4. kola Prve lige za košarkaše.

Nikšićani nakon četiri kola imaju dvije pobjede i poraz (uz meč manje, protiv Ibra), dok je Danilovgrad na skoru 1-3.

Sutjeska je od početka meča bila u vođstvu, a u 2. četvrtini serijom 18:0 imala i maksimalna 22 poena prednosti - 41:19.

Poslije 20 minuta bilo je 18 razlike za Sutjesku (49:31), da bi početkom 3. četvrtine uslijedio pad u igri Nikšićana. Gosti iz Danilovgrada vratili su se u utakmicu i na tri minuta i 28 sekundi do kraja trećeg dijela prišli na šest poena zaostatka - 55:49.

Ipak, Sutjeska je taj nalet odbila, poslije 30 minuta ponovo imala osjetniju prednost (66:51) i na kraju rutinski slavila.

Najefikasniji u timu Velimira Gašića bio je Radosav Spasojević sa dabl-dabl učinkom - 18 poena i 10 skokova, uz tri asistencije, dvije ukradene lopte i indeksom 29.

Jovan Vojinović je meč završio sa 13 poena, Miloš Vujović je dodao 11, a Ilija Varajić 10 poena.

Kod Danilovgrada je najbolji su bili Nikšićani - Filip Gardašević sa 18 i Nikola Tončić sa 17 poena.

U narednom kolu Sutjeska gostuje Teodu, Danilovgrad je domaćin ekipi Ibra.

U jučerašnjim mečevima Podgorica je nakon dva produžetka u gostima savladala Ibar 82:79, Lovćen je na Cetinju bio bolji od Teoda 92:89, a SC Derbi u Podgorici od Milenijuma 70:67.

Primorje je u nedjelju, u Herceg Novom savladalo Jedinstvo 71:63.