Jokić u laganom ritmu do dabl-dabla, ovacije Kariju, nezadrživi Lilard,

2437 pregleda 0 komentar(a)
Jokić na meču sa Atlantom, Foto: Reuters

Košarkaši Denvera pobijedili su Atlantu u gostima ubjedljivo 133:115, uz novu dobru partiju Nikole Jokića.

Iako je na parketu proveo svega 26 minuta, MVP lige je upisao dabl-dabl učinak sa 20 poena (8/12 iz igre, 1/2 za tri) i 10 skokova, uz sedam asistencija.

Najefikasniji kod Nagetsa bio je Bons Hiland sa 24 poena, Monte Moris je ubacio 21, a Džef Grin 20.

U sastavu Atlante, istakao se Tre Jang sa 34 poena, ali uz loš šut iz igre – 12/27, 1/6 za tri, i 10 asistencija, Džon Kolins je imao 20 poena i 10 skokova, a Klint Kapela 15 poena i 11 uhvaćenih lopti.

Denver sa 15-14 zauzima sedmo mjesto na Zapadu. Atlanta je sa 14-15 deveta na Istoku.

Košarkaši Golden Stejta savladali su Boston Seltikse 111:107.

Meč je obilježio Stef Kari sa 30 poena, uz pet trojki, uz ovacije sa tribina "MVP, MVP...".

U neizvjesnoj završnici, Kari je preuzeo odlučujuću ulogu i riješio utakmicu.

Pratio ga je Endrju Vigins sa 27 poena.

Trener Voriorsa Stiv Ker upisao 400. pobjedu u karijeri, na 576 utakmica tokom osam sezona u NBA.

U Bostonu je najbolji bio Džejson Tejtum sa 27 poena.

Golden stejt ke prvi na Zapadu sa skorom 24-5, dok su Seltiksi tek 10. na Istoku 14-15.

Nezadrživi Demijen Lilard pistigao je 43 poena u pobjedi Portlanda protiv Šarlota sa 125:116

To je njegov 40. meč u karijeri sa više od 40 poena i on je 25. igrač u istoriji NBA koji je imao takav poenterski učinak.

Imao je pomoć Bena Meklemora koji je dodao 28 poena.

San Antonio je kao gost slavio protiv Jute, 128:126, koja je doživjela poraz nakon osam vezanih pobjeda, u meču u kome je krajem druge četvrtine imala 17 poena prednosti (73:56).

Najefikasniji pojedinac meča bio je Donovan Mičel iz Jute sa 27 poena, dok je kod Spursa najbolji bili Keldon Džonson sa 24.

Bojan Bogdanović je u timu Jute za nepunih 29 minuta postigao 16 poena uz pet skokova i dve asistencije.

Lejkersi, bez šest igrača koji su u kovid protokolu, ubjedljivo su izgubili od Minesote 110:92.

U trećoj četvrtini povrijedio se i Entoni Dejvis kada je Džejden Mekdanijels pao na njegovo lijevo koljeno.

U timu Timbervulvsa najefikasniji je bio Karl Entoni Tauns sa 28 poena, dok je kod Lejkersa, Ajzea Tomas postigao 19, a Lebron Džejms stao na 18 poena, deset skokova i pet asistencija.