Budućnost Bemax se probudila u finišu i izbjegla senzacionalan poraz

Iako su nakon tri četvrtine imale 12 poena minusa, košarkašice Vladana Radovića savladale Badel 69:64 za 11. pobjedu na isto toliko utakmica u Regionalnoj ligi

4693 pregleda 0 komentar(a)

Na teži način, košarkašice Budućnost Bemaxa su naučile da su najteže unaprijed dobijene utakmice.

Iako su bile apsolutne favoritkinje, izabranice Vladana Radovića su dugo gubile protiv Badela, u posljednju četvrtinu ušle sa minus 12 (37:49), ali su ipak smogle snage da slave 69:64.

Podgoričanke su u posljednjih 10 minuta dale 32 poena, tek pet manje nego za prvih 30, što najbolje govori kako su igrale do završne dionice.

Nakon 10 pobjeda u regularnom toku sezone i koš-razlike plus 263, očekivalo se da Budućnost rutinski sačuvati maksimalan skor i na startu Top 8 faze.

Ali, tim iz Skoplja je od početka stvarao velike probleme i u 30. minutu stigao do rekordnih plus 13 (48:35).

Gošće su šest minuta prije kraja, košem Aleksandre Stojanovske, povele 51:42, ali je tada krenula serija Radovićevog tima.

Rival je konačno uhvaćen na početku 39. minuta, kada je savršeno kažnjen nesportski faul upravo Stojanovske - Mina Đorđević je realizovala oba bacanja, a Anastasija Drobnjak pogodila trojku za preokret na 60.59.

U finišu su domaće bile staloženije i sačuvale oreol nepobjedivosti...

Đorđevićeva je bila igračica utakmice sa 25 poena i 18 skokova (čak 10 u napadu), a dvocifren učinak su imale i Drobnjakova (19), Dragana Živković (12) i Marija Leković (11).

Gošće je sa 29 koševa predvodila Ivana Kmetovska.